Zdrowie

Basen a okres – czy można na niego chodzić w trakcie miesiączki?

basen-a-okres-czy-mozna-na-niego-chodzic-w-trakcie-miesiaczki

Wiele kobiet w czasie miesiączki obawia się wchodzić do wody.  Niepotrzebnie, ponieważ dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i zastosowaniu środków higienicznych nic niepokojącego się nie wydarzy. Spokojnie w trakcie tej fazy cyklu możesz swobodnie korzystać z zamkniętych, jak i otwartych akwenów wodnych. Basen, a okres? To już dawno nie kłopot.

Okres na basenie – odpowiednio się przygotuj do wyjścia

Jeśli spodziewasz się, że dostaniesz okres, albo już go masz koniecznie kup przed wyjściem na basen tampony. Sprawdzą się lepiej w kontakcie z wodą niż podpaski, czy też wkładki. Możesz użyć klasyczne środki dostępne w każdej drogerii i supermarkecie bądź specjalne, czyli przeznaczone do kąpieli, nie są one jednak koniecznością. Na rynku jest wiele produktów, które kosztują maksymalnie 20 złotych. 

Pamiętaj, aby dobrać odpowiedni rozmiar tamponu i stopień chłonności (jest kilka opcji w zależności od marki) do swoich potrzeb. To bardzo ważne! W wielu opakowaniach znajdziesz specjalne aplikatory ułatwiające odpowiednie włożenie środka higienicznego do pochwy. Dobre umieszczenie gwarantuje, że nic się nie przesunie ani nie wycieknie. Te akcesoria sprzedawane w zestawie to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dziewczyn, które rzadko korzystają z tej formy zabezpieczenia w czasie miesiączki. 

Do wyboru masz jeszcze wersję tamponów bez sznureczka, czyli całkowicie niewidoczne. Produkty z miękkiej gąbeczki są nieco droższe od klasycznych modeli, i znacznie trudniej je kupić. Znajdziesz tampony suche oraz nawilżone – one zapewniają jeszcze większy komfort użytkowania, ponadto minimalizują ryzyko pojawienia się jakichkolwiek infekcji. 

Miesiączka na basenie wymaga użycia tamponów

  • Po pierwsze, są one niewidoczne nawet w sytuacji, gdy zdecydujesz się założyć dość kusy kostium kąpielowy.
  • Po drugie, niewielkie kolorowe opakowanie włożysz nawet do kieszeni, albo ukryjesz w zamkniętej dłoni. Zajmie mało miejsca, do tego nie musisz kombinować, jak zabrać je ze sobą do łazienki.
  • Po trzecie, ten środek higieniczny nie jest wyczuwalny, zatem możesz swobodnie korzystać z uroków przebywania w wodzie. Pływanie z miesiączką nie stanowi żadnego problemu, z pewnością nie odczujesz dyskomfortu.
  • Po czwarte, tampon skutecznie hamuje krew, poprzez to nie dojdzie do przecieku, czy innych nieprzyjemności. Nikt na basenie nawet nie zauważy, że masz okres.

Nowością na rynku są kubeczki menstruacyjne wielorazowego użytku. Zasada ich użytkowania jest zbliżona do tamponów. Zaleca się je stosować także podczas miesiączki na basenie. Są one hipoalergiczne, przyjazne dla środowiska, a także proste w użyciu.

Do tego nie przeciekają i nie krępują ruchów. Tu też jest kilka rozmiarów do wyboru, a nawet kolorów. Koszt zakupu jest najwyższy, ale kubeczek będziemy używać przez dłuższy czas. Wystarczy go każdorazowo dokładnie umyć.

Na basen z okresem – najczęstsze obawy kobiet

Miesiączka często u dziewczyn powoduje lęk, że pojawi się nieestetyczna czerwona plama. Dostępne na rynku środki higieniczne gwarantują 100% skuteczności. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiednim ich zastosowaniu. Dokładnie czytaj ulotkę i postępuj według poleceń producenta. 

Podczas pobytu na basenie pojawi się naprawdę niewielka ilość krwi. Tampon jest w stanie zagwarantować, że upławy nie wydostaną się na zewnątrz. Możesz nie wymieniać go, od 4, do 8 godzin, jednak zależy to od chłonności. 

Po wyjściu z wody udaj się od razu do łazienki i użyć chusteczek do higieny intymnej, ponadto wymień tampon na nowy. Dlaczego? Miesiączka na basenie zwiększa ryzyko pojawienia się infekcji. Na szczęście te kilka prostych kroków zapobiegnie rozwojowi bakterii. 

Pływanie z miesiączką – poznaj zalety

Na basen z okresem chodzi wiele dziewczyn. Te kilka „kobiecych dni” wcale nie wyklucza z wyjścia na pływalnie. Wręcz przeciwnie, korzystanie z wody pomoże rozluźnić organizm, przede wszystkim kręgosłup. Okresowi często towarzyszy burza hormonów, a co za tym idzie zły humor i nadmiar negatywnych emocji. Pływanie z miesiączką zrelaksuje Cię, a co najważniejsze znacząco poprawi samopoczucie.

Czytaj dalej:

  1. Bolesne miesiączki – przyczyny i leczenie. Koniecznie przeczytaj!

Źródło zdjęcia – Water photo created by rawpixel.com – www.freepik.com

0 Komentarze

Odpowiedz na komentarz

Twój e-mail nie będzie publikowany*