
Spis treści
Przygotowanie do zabiegu depilacji
Przed umówieniem się na właściwy zabieg depilacji, należy skonsultować się z dermatologiem. W czasie takiej wizyty w gabinecie specjalista może się dowiedzieć, jaki rodzaj włosów ma zostać poddany depilacji, a także czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.
W trakcie wywiadu dermatolog będzie mógł precyzyjnie określić, na jaki typ włosów i skóry ma zostać skierowana wiązka lasera. Kiedy specjalista uzyska wyniki, będzie mógł następnie dobrać właściwe parametry wiązki. Przed właściwym zabiegiem przeprowadza się test. Jeśli próba laserowa nie wywoła żadnych niepożądanych efektów, można przystąpić do właściwego zabiegu.
Jak wygląda depilacja laserem?
Miejsca, w których klient nie chce mieć owłosienia poddawane są naświetleniu niedużą wiązką światła. Podczas naświetlania może się zdarzyć, że będzie się odczuwać kłucie, swędzenie, bądź mrowienie, co najczęściej ma miejsce wtedy, gdy korzysta się z urządzeń starszego typu.
W przypadku gdy takie odczucia są dość silne, można je złagodzić, smarując powierzchnię skóry odpowiednim żelem. W zależności od tego, jaką partię owłosienia poddaje się depilacji, zabieg może trwać najkrócej kilkanaście minut, a najdłużej około dwóch godzin.
Jak dbać o skórę po zabiegu?
Klient gabinetu kosmetycznego jest zwykle uprzedzany o tym, że po depilacji skóra jest wrażliwa – pojawia się zaczerwienienie, ewentualnie obrzęk. Taki stan może utrzymywać się nawet do kilku dni, chociaż równie dobrze może zniknąć już po paru godzinach.
Wrażliwą skórę można myć wyłącznie żelem, a przy osuszaniu należy pamiętać o tym, by nie podrażniać miejsca przez pocieranie. Depilowanego miejsca nie należy też wystawiać na działanie promieni słonecznych, a także nie zaleca się stosowania preparatów złuszczających – warto stosować się do takich zaleceń przez co najmniej 14 dni od momentu, kiedy zabieg został wykonany.
Najlepsza depilacja laserowa we Wrocławiu – zapraszamy do nas!