Lifestyle

Sennik egipski – znaczenie snów według starożytnych Egipcjan

sennik-egipski-znaczenie-snow-wedlug-starozytnych-egipcjan

Sny mogą być straszne lub wręcz przeciwnie, piękne. Według starożytnych Egipcjan moją one ogromne znaczenie dla ludzi, na przykład dają wskazówki bądź przed czymś nas ostrzegają. Znacząco wpływają zatem na życie.

Sennik egipski to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych na świecie. Do dziś to niesłychanie znany sposób na interpretację iluzji nocnych. Zawarte tam symbole mimo upływu lat wciąż są aktualne. Dowiedź się o nich więcej!

Sennik egipski – historia

W starożytności w Egipcie sny oznaczały znaki od Bogów. Powstały specjalne manuskrypty, które pomagały rozszyfrować zawarte w iluzjach nocnych symbole. Jednym z najsłynniejszych jest księga stworzona za czasów Ramzesa II. Do dziś można ją oglądać w Londynie w British Museum. 

Sennik egipski zawiera aż 108 interpretacji snów. Oprócz tego omawia bardziej szczegółowo kwestie emocji i czynności, które tam się pojawiają. Znajdziemy dodatkowo 78 opisów dotyczących właśnie tych kwestii. To zarówno pomyśle, jak i niepomyślne (zaznaczone na czerwony kolor) fantazje senne. 

Najpopularniejsze znaczenia snów

Wiele osób tuż po przebudzeniu próbuje rozszyfrować swój sen. Pomocna może się okazać nasza lista, na której pojawiają się najpopularniejsze znaczenia nocnych iluzji. Oczywiście według sennika egipskiego. Prorocze sny, dzięki temu nie będą już tak zagadkowe. Być może dowiesz się czegoś o nadchodzącej przyszłości lub zmianach, które nastąpią w Twoim życiu.

W senniku egipskim jest dużo odniesień do natury, dlatego znajduje się tam mnóstwo opisów marzeń sennych o zwierzętach, zarówno domowych, jak i dzikich.

Sennik egipski – zwierzęta

1. Sen o ptakach

Gdy zobaczysz ptaki we śnie to dobry znak. Wkrótce spodziewaj się dobrych nowin lub sukcesów zawodowych.

2. Sen o zającu / króliku

W senniku egipskim pozytywnym omenem jest także widok zająca. O czym informuje nas te zwierzę? Niedługo spotka Cię szczęście w grach loteryjnych bądź innego rodzaju konkursach.

3. Sen o kocie

Niestety, kot, zwłaszcza w kolorze czarnym to nadchodzące nieszczęście, tudzież objaw zazdrości. To też może wskazywać na fałszywego przyjaciela. W sytuacji, gdy we śnie podrapie Cie kot spodziewaj się przeciwności losu. W męskiej fantazji nocnej to zwierze domowe oznacza potrzebę bliskości z kobietą. 

4. Sen o psie

Atak psa to przenośnia nadchodzącego niebezpieczeństwa. Ale już bawiący się czworonóg zapowiada coś zupełnie odwrotnego – szczęście i radość. 

5. Sen o krowie

Pojawienie się w marzeniu sennym krowy to dostatek w domu. Za to trzody chlewnej sygnał, aby zacząć oszczędzać. To też symptom zbliżających się kłopotów finansowych. 

6. Sen o pająku

W wielu snach znajduje się też pająk. Wbrew pozorom to zwierzę nie zwiastuje katastrofy, wręcz przeciwnie, zapowiada szczęście. Zabicie go to zapowiedź zwycięskiej walki z nieprzyjacielem.

7. Sen o wężu

Złym omenem jest natomiast widok węża. Wrogowie, nadchodzące kłopoty, utrata pieniędzy – jest wiele znaczeń. Jedyny pozytywny aspekt czeka Cię w przypadku zabicia węża. To sygnał, że pokonasz swoich przeciwników.

Sennik egipski – sytuacje z życia 

W senniku egipskim pojawiają się nie tylko opisy dotyczące natury. Są tam poruszane jeszcze inne kwestie, na przykład sytuacje z życia codziennego.

1. Utrata zęba

Utrata zęba to znak, że ktoś z Twoich bliskich w najbliższym czasie odejdzie. Śnieżnobiałe uzębienie to objaw wielkiego powodzenia, życiowego sukcesu. Mycie zębów to przepracowywanie się, a ból – spełnienie upragnionych celów. 

2. Sen o śmierci

W Twoim śnie ktoś umarł? Nie martw się, interpretacja na szczęście nie będzie dosłowna. To po prostu znaczy, że będzie on żył bardzo długo.  To samo oznacza zobaczenia pogrzebu starca we śnie. 

3. Sen o ciąży

Ciąża to też pozytywny omen, i to bez względu, czy widzisz kobietę przy nadziei, czy sama nią jesteś. Po tym śnie spodziewaj się zatem dobrej nowiny. 

4. Sen o dziecku

W iluzji nocnej pojawiło się dziecko? Według sennika egipskiego to nowe możliwości rozwoju. Gdy małoletni umiera to objaw nadchodzących sukcesów. Za to, gdy maluch upada niestety, to oznaka niepowodzenia w pracy. Niedożywione dziecko to także niezbyt dobra nowina – nadchodzą gorsze dni. 

5. Sen o krwi

Mnóstwo osób w śnie widzi krew. Tutaj jej kolor ma największe znaczenie. W senniku egipskim odcień czerwony to radość, czarny natomiast choroba. Sącząca się krew dotyczy problemów finansowych i utratę płynności finansowej. 

Dobre i złe omeny z egipskiej księgi snów

1. Dobre znaki

 • We śnie pijesz wino? Oznacza to, że będziesz żył w prawości;
 • Rozdzieranie ubrań we śnie pozwoli pozbyć się chorób oraz lęków;
 • Picie krwi we śnie oznacza pokonanie swoich wrogów;
 • Picie mleka oznacza osiąganie celów i wzmacnianie swojej pozycji;
 • Czytanie na głos ze starej książki, oznacza to, że odnalazłeś swoje miejsce na ziemi;
 • Siedzenie w sadzie oznacza nadchodzącą radosną nowinę;
 • Sen o pływaniu oznacza pozbycie się wszystkich chorób;
 • Jedzenie i zabawa we śnie oznacza nadchodzące lepsze życie.

2. Złe omeny

 • Ranienie się we śnie oznacza, że Twoje ciągłe kłamstwa wpędzają Ciebie kłopoty;
 • Jeżeli przyśni Ci się studnia, to prawdopodobnie wylądujesz w więzieniu;
 • Sen związany z karłem oznacza, że musisz pilnować swojego partnera/partnerki;
 • Nacinanie drzewa oznacza smutne słowa, które głęboko Ciebie dotkną i skłonią do przemyśleń;
 • Picie piwa we śnie oznacza nadchodzące cierpienie;
 • Jedzenie ogórka zwiastuje głębokie zranienie czyimiś słowami;
 • Zobaczenie swojego odbicia we śnie oznacza zdradę męża lub żony;
 • Smutne wieści zwiastuje uprawianie seksu we śnie.
0 Komentarze

Odpowiedz na komentarz

Twój e-mail nie będzie publikowany*