Dziecko

TrueLife Care Q8 – czy warto kupić ten termometr? Nasza recenzja i test

truelife-care-q8-czy-warto-kupic-ten-termometr-nasza-recenzja-i-test

Podczas choroby pomiar temperatury to podstawowa czynność, którą wykonujemy. W przypadku grypy czy poważniejszym przeziębieniu jest to zabieg, który powtarzamy kilka razy dziennie, dlatego też warto wyposażyć się w urządzenie, które nie tylko wykonuje pomiar dokładnie, ale również szybko. Termometr TrueLife Care Q8 to urządzenie, które przyda się nie tylko podczas choroby.

Co znajdziemy w zestawie?

W skład zestawu z termometrem TrueLife Care Q8 wchodzi instrukcja obsługi oraz informacja o tym jak powinniśmy obchodzić się z urządzeniem. Dodatkowo w pudełku znajdziemy dwie baterie AA, które zasilają termometr.

TrueLife Care Q8 to urządzenie niemałe, jednak bardzo dobrze leżące w dłoni. Rączka urządzenia została pokryta gumą, przez co chwyt termometru jest bardzo pewny. Spust, który rozpoczyna pomiar temperatury znajduje się centralnie pod palcem wskazującym, przez co mierzenie jest bardzo wygodne i proste.

zestaw truelife care q8

Na górnej części termometru znajdziemy przyciski, które pozwalają na sterowanie funkcjami TrueLife Care Q8. Umieszczono tutaj przełącznik, dzięki któremu możemy zmienić odczytywanie temperatury z ciała na mierzenie temperatury obiektów, przycisk menu oraz przyciski “+”/”-”, którymi poruszamy się po menu urządzenia. Miejsce na baterie znajduje się w dolnej części rączki.

przyciski na truelife care q8

 

 

 

Termometr TrueLife Care Q8 w praktyce

Termometr TrueLife Care Q8 działa tak jak zapewnia producent – pomiar temperatury jest szybki i dokładny. W celu rozpoczęcia badania musimy nacisnąć jeden przycisk, a sam wynik na małym ekranie pojawi się w sekundę. Jak oznaczane są pomiary? Prawidłowy wyświetlany jest na zielono, stan podgorączkowy na żółto, zaś sama gorączka oznaczana jest nie tylko kolorem czerwonym, ale także sygnałem dźwiękowym.

Według tego co pisze producent maksymalne rozchylenie wyników wykonywanych przy użyciu termometru TrueLife Care Q8 to około ± 0,1 °C, więc są one bardzo dokładne. W porównaniu z rtęciowym termometrem wyniki były bardzo podobne. Pamięć termometru pozwala na zapamiętanie nawet do 50 ostatnich pomiarów temperatury.

Termometr TrueLife Care Q8 nie jest jedynie termometrem służącym do mierzenia temperatury ciała, ponieważ na obudowie umieszczony został przełącznik, który mierzy temperaturę obiektów, jedzenia czy napojów. Bez problemu więc zmierzymy temperaturę zupy przed podaniem jej dziecku czy napoju. Termometr Care Q8 może mierzyć temperaturę w stopniach Celsjusza oraz Fahrenheita.

Podsumowanie

TrueLife Care Q8 to termometr, który poradzi świetnie sprawdzi się podczas ciężkich chwil w czasie choroby oraz znajdzie swoje zastosowanie podcza codziennego użytku. Pomiary termometru Care Q8 są dokładne, co w takich urządzeniach jest najważniejsze. Cena 199 złotych to bardzo dobra kwota jak za tak funkcjonalny termometr.

0 Komentarze
wronov@gmail.com'

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.

Odpowiedz na komentarz

Twój e-mail nie będzie publikowany*