maszyna do przeprowadzania zabiegu bloomea

Kiedy na skórze twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki, zdecydowana większość kobiet postanawia zmienić swoją dotychczasową pielęgnację na specjalistyczną kurację przeciwzmarszczkową. Niestety w zależności od indywidualnych cech skóry, nie zawsze zakup najdroższego kremu gwarantuje pozbycie się zmarszczek.

Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jednym możliwym rozwiązaniem jest botoks? Otóż nie! Bloomea to prosty, bezinwazyjny i bezpieczny zabieg wygładzający skórę twarzy. Jak przebiega Bloomea? Jakich efektów należy się spodziewać?

Działanie zabiegu Bloomea na twarz

Choć zabieg Bloomea stosunkowo pojawił się w ofercie polskich gabinetów kosmetycznych, to niemalże natychmiast zyskał dużą sympatię i uznanie wśród kobiet. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia, który pracuje w trzech trybach: M – makroeksfoliacji, M – mikrowibracji oraz L – luminoterapii.

Jak łatwo można zauważyć pierwszy etap zabiegu Bloomea skupia się na usunięciu martwego naskórka, kolejny polega na wtłaczaniu w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w nakładanych preparatach poprzez wykorzystanie mikrowibracji. Końcowym etapem jest natomiast zintensyfikowanie działania profesjonalnych kosmetyków przy pomocy luminoterapii, czyli światłem LED. 

Zabieg ten dedykowany jest zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom w wieku powyżej 12 roku życia. Więcej praktycznych informacji na temat działania oraz zastosowania zabiegu Bloomea dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej https://bloomeapolska.pl/.

Jeżeli chodzi o efekty zabiegu to są one widoczne niemalże natychmiast. Wówczas skóra twarzy staje się widocznie nawilżona, ukojona i rozjaśniona. W przypadku niwelowania widoczności zmarszczek znajdujących się na twarzy zaleca się przeprowadzenie serii od 1 do 8 zabiegów. Efektem terapii jest spłycenie zmarszczek oraz przywrócenie skórze utraconej jędrności i uelastycznienia.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Choć zabieg Bloomea uważany jest przez specjalistów za jeden z najbezpieczniejszych, to istnieje kilka przeciwwskazań, które umożliwiają jego przeprowadzenie.

Zabiegu nie wykonuje się na skórze, na której występują między innymi: trądzik ropowiczy, trądzik krostkowy, naczyniaki jamiste, nadżerki, nowotwory skóry oraz znamiona barwnikowe. Bloomea nie jest wskazana także w przypadku zakażeń bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych skóry oraz u osób aktualnie przyjmujących silne leki wspomagające walkę z trądzikiem – np.: Izotek bądź też Roaccutan.

W tych sytuacjach zaleca się zastosowanie trzy miesięcznej przerwy. Dopiero po upływie tego czasu możliwe będzie przeprowadzenie zabiegu Bloomea na twarz.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.