Największy portal dla kobiet w całej Polsce. Prawdziwa strona dla Pań, które lubią być na czasie z modą i najnowszymi trendami.

Pokazuje: 1 - 5 of 5 WYNIKÓW
kobieta lezy w lozku
Seks

Brak ochoty na seks, czyli pomysły na kobiece libido

Brak ochoty na seks u kobiet o jeden z częstych problemów. Może być skutkiem chorób, używek, złego stylu życia, a także nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej organizmu. Jeżeli twoje libido jest niskie i zastanawiasz się jak je zwiększyć, to dobrze trafiłaś! Przedstawiamy skuteczne pomysły na kobiece libido.

Co to jest libido?

Libido to nic innego jak popęd seksualny, który dla każdej kobiety jest inny. U niektórych pań ochota na seks jest spora i nie ulega zmniejszeniu. U innych popęd seksualny jest na niskim poziomie. Dopóki to im nie przeszkadza lub sytuacja nie ulega zmianie, nie trzeba traktować tego jako problem. Jeśli jednak libido nagle się zmniejszyło, nie należy bagatelizować problemu, a szukać przyczyny. Na poziom pociągu seksualnego mają wpływ czynniki psychologiczne, społeczne oraz biologiczne.

Co wpływa na obniżenie libido?

Przyczyn obniżenia libido jest naprawdę wiele i mają różne podłoże. Zmniejszenie ochoty na seks może być wynikiem m.in. :

  • chorób,
  • stresu oraz przemęczenia,
  • nieprawidłowego stężenia
  • hormonów płciowych,
  • Źle zbilansowanej diety,
  • Stosowania używek.

Spadek libido dość często wiąże się z przerwą w kontaktach seksualnych. A obudzenie śpiącego libido nie zawsze jest prostym zadaniem. Do przyczyn niskiego popędu seksualnego, należy również zaliczyć rutynę. W długoletnich związkach czasami następuje oziębłość w sypialni. I to nie tyko ze względu na długość związku.

To także kwestia natłoków obowiązków, które negatywnie wpływają na libido, a także posiadanie dzieci, wymagających uwagi. W takiej sytuacji należy na nowo rozpalić ogień w sypialni. Niezbędna tu będzie szczera rozmowa pomiędzy partnerami, która pozwoli znaleźć przyczynę problemu i zlikwidować.

Jak zwiększyć kobiece libido?

Wiele kobiet bagatelizuje problem braku ochoty na seks. W rezultacie wszelkie zbliżenia przestają być przyjemne, a popęd seksualny wciąż się zmniejsza. Jeżeli występują u Ciebie zaburzenia, nie zwlekaj i zacznij działać. W pierwszej kolejności zastanów się, co jest powodem brakiem popędu seksualnego.  W następnym spróbuj go wyeliminować. Istnieje wiele sposobów na zwiększenie libido. Możesz zacząć od tabletek, które wzmacniają libido. Nazywane są damską viagrą i dostępne są m.in. na stronie https://aptekakamagra.pl/. W składzie znajduje się sildenafil oraz substancje wypełniające. Tabletki mają na celu wzrost aktywności seksualnej, a także wpływają na osiąganie głębszego i mocniejszego orgazmu. Istnieje także szereg domowych sposobów.

W długoletnich związkach często wystarczy szczera rozmowa. Porozmawiajcie o swoich fantazjach, potrzebach i zrealizujcie je. Pozwoli to urozmaicić życie intymne i powrócić do sprawności seksualnej. Jeżeli jednak pojawi się nagły spadek libido, warto udać się do lekarza. Może być to przyczyna choroby lub zaburzeń hormonalnych, które wymagają konsultacji lekarskiej i ewentualnego leczenia.

uśmiechnięta brunetka w okularach i białej koszuli
Seks

Wszystko co warto wiedzieć o spiralach antykoncepcyjnych

Wkładki domaciczne, zwane również spiralami antykoncepcyjnymi, uważane są za jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji. Wpływają za zmniejszenie ruchliwości plemników oraz radykalne utrudnienie ich dotarcia do komórki jajowej.

Występują one w wielu różnych formach takich jak na przykład: spirala miedziana, z dodatkiem srebra oraz wkładki hormonalne.

Wkładka domaciczna – ogólna charakterystyka

Wkładka domaciczna kształtem przypomina literę T. Nowoczesne wkładki są wykonane z plastiku z dodatkiem srebra lub miedzi. Występują również domaciczne wkładki hormonalne zawierające progesteron, których celem jest stopniowe uwalnianie go do wnętrza macicy.

Progesteron wpływa na zagęszczenie śluzu w szyjce macicy oraz blokowanie dostępu plemników do jajowodów. Jedyną dostępną tego typu spiralą hormonalną na polskim rynku  jest Mirena.

Spirala antykoncepcyjna – przeciwwskazania i wskazania

Wkładka wewnątrzmaciczna jest metodą antykoncepcji zalecaną kobietom, które już rodziły oraz nie planują potomstwa w najbliższym czasie, a także nie preferują korzystania z antykoncepcji doustnej. Nie rekomenduje się stosowania spirali u kobiet, które jeszcze nie rodziły, gdyż tradycyjna wkładka domaciczna może doprowadzić do wystąpienia lekkiego stanu zapalnego macicy.

Ponadto istnieje ryzyko, iż w trakcie zakładania wkładki może dojść do uszkodzenia szyjki macicy, co może mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży. Pomimo, iż wkładki hormonalne zapobiegają infekcją, nie powinny być stosowane u kobiet, które jeszcze nie rodziły. Spiralę powinien założyć lekarz w ostatnim dniu miesiączki. Okres skuteczności takiej wkładki, w zależności od rodzaju, mieści się w granicy 2-6 lat.

Spirala domaciczna – jak działa?

Wkładki domaciczne przyspieszają i ułatwiają przesuwanie się komórki jajowej przez jajowód do wnętrza macicy. W konsekwencji dociera tam, zanim zdąży zostać zapłodniona. Ponadto spirale antykoncepcyjne ograniczają ruchliwość plemników oraz utrudniają ich przedostanie się do komórki jajowej.

Dodatkowo powodują zagęszczenie śluzu szyjki macicy, co również powoduje utrudnienie dla wędrujących plemników.

Spirala antykoncepcyjna – czy jest skuteczna?

Każda wkładka domaciczna jest drugą pod względem niezawodności metodą zapobiegania ciąży- po doustnej antykoncepcji hormonalnej. Ich skuteczność określa się na ponad 98%.

Jednak zdarzają się przypadki ciąż – przeważnie w pierwszym miesiącu po założeniu spirali, ponieważ w tym momencie skuteczność tej metody jest nieco niższa. W tym okresie zaleca się stosowanie dodatkowej ochrony antykoncepcyjnej, jak np. prezerwatywy.

Seks

Seks-problemy 30-latków. Skąd się biorą?

30 lat, siła wieku, moment na największy rozwój w życiu zawodowym oraz prywatnym, high life, władcy świata! Czyżby..? Okazuje się, że w znacznej części przypadków jest zupełnie odwrotnie. Do specjalistów coraz częściej zgłaszają się 30-latkowie, którzy po ciężkim dniu kładą się do łóżka, w którym nic się nie dzieje…

Seks

Co warto wiedzieć o seksie i o co nie należy bać się zapytać?

Aktywność seksualna jest, obok zaspokojenia głodu, pragnienia czy snu, jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka. Jest też, na tle innych potrzeb, niezwykle wyjątkowa, gdyż wymaga bardzo odpowiedzialnego i przemyślanego zachowania. Pochopne decyzje i ryzykowne zachowania mogą skutkować poważnymi konsekwencjami, które będą miały wpływ na życie obojga partnerów.