Największy portal dla kobiet w całej Polsce. Prawdziwa strona dla Pań, które lubią być na czasie z modą i najnowszymi trendami.

Pokazuje: 1 - 10 of 15 WYNIKÓW
Medycyna estetyczna

Jakie są najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne?

W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny ma coraz większe znaczenie, dlatego też wiele osób decyduje się na zabiegi kosmetyczne, aby poprawić swoją aparycję. Niezależnie od tego, czy chodzi o małe korekty, czy też kompleksowe zmiany, oferta gabinetów kosmetycznych jest bardzo szeroka. W poniższym artykule przedstawimy najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów.

Medycyna estetyczna

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy można osiągnąć naturalny efekt?

Efekty zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym wielu osobom kojarzą się ze zbyt dużymi, „napompowanymi” wargami. Do takiego stanu może doprowadzić nieodpowiednie użycie wypełniacza. Decydując się na powiększanie ust w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej, możesz mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny, a jego rezultaty dopasowane do Twojej urody.

usuwanie zmian skornych
Medycyna estetyczna

Jakie zmiany skórne można usuwać poprzez dermatochirurgię? Czy po zabiegu pozostają blizny?

Niektóre zmiany skórne są atypowe lub podejrzane i takie poddawane są zabiegom chirurgicznym, a następnie wycinki poddawane są badaniom histopatologicznym. Warto wiedzieć jakie zmiany można w ten sposób usuwać, a także czy po zabiegu pozostają ślady. Od razu pragniemy uspokoić, że nie każda zmiana podejrzana okazuje się zmianą nowotworową, zatem czasem dzięki zabiegowi można pozbyć …

Medycyna estetyczna Uroda

5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z roku na rok cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego! Pozwalają ujędrnić skórę, a także zatrzymać proces starzenia się, tym samym odmładzając pacjentki.

Są niezwykle skuteczne a przede wszystkim bezpieczne. Dziś przedstawiamy 5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest coraz więcej. Kobiety wybierają te, które opóźnią proces starzenia się i jednocześnie odmłodzą.

Każdy zabieg dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb pacjentki. Wśród wszystkich, warto wyróżnić 5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które cenią sobie Panie na całym świecie.

1. Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, potocznie nazywany wampirzym liftingiem, to niekwestionowany hit medycyny estetycznej. Od pacjenta pobierana jest krew, którą następnie się odwirowuje. Następuje wtedy separacja osocz i powstaje specjalny preparat z osocza.

Za pomocą delikatnych nakłuć różnej głębokości, substancję wprowadza się pod skórę. Ma ona na celu pobudzić tkanki do regeneracji, a także wspomóc produkcję kolagenu i rozwój naczyń krwionośnych. Efektem wampirzego liftingu jest dotlenienie skóry. Staje się ona elastyczna, co pozwala zatrzymać proces starzenia się. 

2. Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety zabiegów, ze względu na swoją uniwersalność. Zabieg można wykonać m.in.: na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach aż po skórę głowy. 

Polega on na wprowadzaniu tzw. mezokoktajlu, stanowiącego mieszankę składników, odpowiednio dobraną do indywidualnych potrzeb pacjenta, za pomocą mikronakłuć. W efekcie poprawia się koloryt skóry oraz jej kondycja. Co więcej, zabieg odmładza, niwelując oznaki starzenia się skóry. 

3. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie wstępująca w skórze. Odpowiada ona przede wszystkim za jędrność, elastyczność i sprężystość skóry. Niestety wraz z wiekiem, jej ilość zmniejsza się, a skóra wiotczeje. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego polegają na jego wstrzyknięciu, a tym samym uzupełnieniu jego ubytków.

Przywraca to jędrność skóry. Cena zabiegu waha się od 800 do nawet 2000 zł. Jeśli nie masz na chwilę obecną gotówki, doskonale sprawdzą się szybkie pożyczki w 15 minut na Getmoney, które możesz spłacić po wypłacie.

4. Nici liftingujące

Nici liftingujące Na popularności wciąż zyskują nici liftingujące. Wprowadza się je pod skórę za pomocą dwukierunkowych i cienkich igieł w celu poprawy owalu twarzy, uniesienia brwi, zlikwidowania tzw. „chomików” oraz wygładzenia skóry szyi.

5. Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nic innego jak złuszczenie naskórka po to, aby w miejscu starych i złuszczonych komórek, zaczęły się tworzy nowe, pełnowartościowe komórki. Zabieg wykonywany jest m.in. w celu rozjaśnienia przebarwień, poprawy struktury skóry, zwężenia porów czy redukcji zaskórników.

Medycyna estetyczna Uroda

Jaki powinien być prawdziwy salon piękności?

Salon kosmetyczny to miejsce stworzone z myślą o kobietach, w którym można się zrelaksować, odpocząć, a przede wszystkim poprawić swój wygląd i odmłodzić się. Czym powinien wyróżniać się dobry salon piękności?

Co to jest salon piękności?

Salon piękności to miejsce, w którym  wykonuje się różnorodne zabiegi na ciało, twarz. Mają one na celu poprawić wygląd skóry, a także zredukować niedoskonałości takie jak cellulit, blizny czy rozstępy. Zabiegi wykonywane są przez personel, który posiada odpowiednie kwalifikacje oraz szkolenia, niezbędne do ich przeprowadzenia.

Wykonuje się je przy użyciu innowacyjnych urządzeń, stworzonych w taki sposób, aby zapewniły jak najwyższa skuteczność. Salon piękności oferuje niezwykle szeroką gamę usług, wśród, których wyróżnia się m.in.

 • zabiegi odchudzające, 
 • zabiegi ujędrniające ciało, 
 • zabiegi na twarz,
 • zabiegi na cellulit, tzw. ”skórkę pomarańczową”,
 • zabiegi redukujące rozstępy,
 • zabiegi usuwające blizny,
 • zabiegi liftingujące,
 • zabiegi nawilżające,
 • zabiegi regeneracyjne i oczyszczające.

Salony nie tylko poprawiają wygląd, ale także samopoczucie.

Czym powinien wyróżniać się dobry salon piękności?

Dobry salon piękności to przede wszystkim wykwalifikowani pracownicy, którzy mają ogromną wiedzę z zakresu wykonywanych zabiegów i regularnie uczestniczą w szkoleniach, aby ją cały czas aktualizować. Poza wiedzą, personel powinien cechować się wysoką kulturą osobistą oraz nienagannym wyglądem.

Ogromne znaczenie ma również atmosfera w salonie, która ma bardzo duży wpływ na wizerunek firmy. To od niej zależy czy goście będą czuć się swobodnie, komfortowo i polecą lokal innym. Niezwykle istotne jest zachowanie czystości oraz stosowanie podstawowych zasad higieny.

Sterylność to kluczowy element, bowiem brak zdezynfekowania urządzenia, akcesoriów czy narzędzi może mieć fatalne skutki. Wybierając np. salon kosmetyczny w Krakowie, zwróć uwagę również na ofertę zabiegów oraz urządzenia. Im oferta szersza, tym lepiej. Im nowocześniejszy sprzęt, tym lepiej. Bardzo ważna jest konsultacja przed zabiegiem.

Doświadczony personel powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem i wspólnie wybrać zabieg według indywidualnych potrzeb klienta. Poza sprzętem, warto zwrócić uwagę na kosmetyki, które salon wykorzystuje. Najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać salon piękności to:

 • Wykwalifikowany i wyszkolony personel,
 • Profesjonalne produkty, 
 • Miła atmosfera,
 • Przestrzeganie zasad higieny i sterylność,
 • Bogata oferta zabiegów,
 • Innowacyjny sprzęt,
 • Renomowane kosmetyki.