kobieta lezy w lozku

Brak ochoty na seks u kobiet o jeden z częstych problemów. Może być skutkiem chorób, używek, złego stylu życia, a także nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej organizmu. Jeżeli twoje libido jest niskie i zastanawiasz się jak je zwiększyć, to dobrze trafiłaś! Przedstawiamy skuteczne pomysły na kobiece libido.

Co to jest libido?

Libido to nic innego jak popęd seksualny, który dla każdej kobiety jest inny. U niektórych pań ochota na seks jest spora i nie ulega zmniejszeniu. U innych popęd seksualny jest na niskim poziomie. Dopóki to im nie przeszkadza lub sytuacja nie ulega zmianie, nie trzeba traktować tego jako problem. Jeśli jednak libido nagle się zmniejszyło, nie należy bagatelizować problemu, a szukać przyczyny. Na poziom pociągu seksualnego mają wpływ czynniki psychologiczne, społeczne oraz biologiczne.

Co wpływa na obniżenie libido?

Przyczyn obniżenia libido jest naprawdę wiele i mają różne podłoże. Zmniejszenie ochoty na seks może być wynikiem m.in. :

  • chorób,
  • stresu oraz przemęczenia,
  • nieprawidłowego stężenia
  • hormonów płciowych,
  • Źle zbilansowanej diety,
  • Stosowania używek.

Spadek libido dość często wiąże się z przerwą w kontaktach seksualnych. A obudzenie śpiącego libido nie zawsze jest prostym zadaniem. Do przyczyn niskiego popędu seksualnego, należy również zaliczyć rutynę. W długoletnich związkach czasami następuje oziębłość w sypialni. I to nie tyko ze względu na długość związku.

To także kwestia natłoków obowiązków, które negatywnie wpływają na libido, a także posiadanie dzieci, wymagających uwagi. W takiej sytuacji należy na nowo rozpalić ogień w sypialni. Niezbędna tu będzie szczera rozmowa pomiędzy partnerami, która pozwoli znaleźć przyczynę problemu i zlikwidować.

Jak zwiększyć kobiece libido?

Wiele kobiet bagatelizuje problem braku ochoty na seks. W rezultacie wszelkie zbliżenia przestają być przyjemne, a popęd seksualny wciąż się zmniejsza. Jeżeli występują u Ciebie zaburzenia, nie zwlekaj i zacznij działać. W pierwszej kolejności zastanów się, co jest powodem brakiem popędu seksualnego.  W następnym spróbuj go wyeliminować. Istnieje wiele sposobów na zwiększenie libido. Możesz zacząć od tabletek, które wzmacniają libido. Nazywane są damską viagrą i dostępne są m.in. na stronie https://aptekakamagra.pl/. W składzie znajduje się sildenafil oraz substancje wypełniające. Tabletki mają na celu wzrost aktywności seksualnej, a także wpływają na osiąganie głębszego i mocniejszego orgazmu. Istnieje także szereg domowych sposobów.

W długoletnich związkach często wystarczy szczera rozmowa. Porozmawiajcie o swoich fantazjach, potrzebach i zrealizujcie je. Pozwoli to urozmaicić życie intymne i powrócić do sprawności seksualnej. Jeżeli jednak pojawi się nagły spadek libido, warto udać się do lekarza. Może być to przyczyna choroby lub zaburzeń hormonalnych, które wymagają konsultacji lekarskiej i ewentualnego leczenia.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.