klocki

Odpowiednio dobrane zabawki to najlepszy sposób, by rozwijać u dziecka kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia. Wśród propozycji uznawanych za twórcze, wartościowe i edukacyjne, znajdują się klocki Meli Constructor.

Można je układać według określonego schematu lub spontanicznie, tworząc ciekawe budowle, pojazdy, a nawet całe miasta. Jest to zabawka stosunkowo niedroga, a przy tym uniwersalna, kolorowa i bezpieczna.

Kreatywna zabawa z dzieckiem

Zabawa z dzieckiem to ważny element rozwoju malucha, dlatego też ważne jest to, aby rodzice – mimo natłoku obowiązków – codziennie znajdowali czas dla swojej pociechy. Wspólne sklejanie modeli samolotów, budowanie szałasów, lepienie bałwana ze śniegu czy wreszcie zabawa klockami Meli Constructor to doskonała okazja, by spędzić czas z dzieckiem, poznawać jego oczekiwania i możliwości, a także wspierać rozwój i przygotowywać do dorosłego życia. Co więcej, wspomniane zabawki pozwalają również na zabawę samodzielną lub w towarzystwie kolegów, koleżanek bądź rodzeństwa.

Klocki nie tylko dla chłopców

Do niedawna funkcjonowało przekonanie, że klocki, podobnie jak samochodziki, to zabawki adresowane wyłącznie dla chłopców. Z czasem stwierdzenie to zaczęło się zacierać, a klocki cieszą się takim samym zainteresowaniem wśród chłopców, jak i dziewczynek. Nie brakuje ich również w przedszkolach i szkołach, w których są wykorzystywane do zabawy, nauki liczenia i pisania, a nawet rozwijania zmysłu przestrzennego. Klocki Meli Constructor to także doskonały sposób, by pokazać maluchom zasady działania praw fizyki i matematyki, a także podstawy mechaniki.

Klocki konstrukcyjne i ich zalety

Klocki Meli Constructor mają charakter konstrukcyjny, dzięki czemu pozwalają dokładnie odtworzyć rzeczywistość, stają się więc nie lada wyzwaniem dla dziecka. Dzięki specjalnej formie można łączyć je w dowolne konfiguracje. Istotny wpływ na stopień trudności budowania mają przede wszystkim zróżnicowane sposoby montażu. Są to edukacyjne zabawki, które rozwijają wyobraźnię dziecka, ćwiczą motorykę i wzbudzają zainteresowanie otaczającą malucha rzeczywistością. Utrudniony montaż, wymagający precyzji i cierpliwości, to doskonały sposób, by trenować zręczność i zdolności manualne.

Zakup klocków Meli Constructor to inwestycja w przyszłość małego człowieka, trzeba jednak pamiętać, że wybór konkretnego modelu powinien być dostosowany do możliwości dziecka. NA rynku znaleźć można bogaty wachlarz propozycji, poszczególne zestawy różnią się przede wszystkim stopniem trudności, kształtem i wielkością elementów konstrukcyjnych – im mniejsze klocki, tym większe wyzwanie dla dziecka. Małe klocki doskonale sprawdzą się w przypadku dzieci nieco starszych, nie mniej jednak w przypadku maluszka mogą okazać się prezentem całkowicie nietrafionym – skomplikowany sposób łączenia poszczególnych elementów zniechęca do zabawy, dlatego też zdecydowanie lepszą alternatywą w przypadku maluszków są zestawy zawierające większe elementy konstrukcyjne.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.