bransoletki skorzane

Bransoletki skórzane męskie to ozdoby bardzo modne od kilku sezonów. Ich wybór jest w tej chwili tak duży, że prawdopodobnie nie będziemy mieli żadnych problemów ze znalezieniem gadżetu odpowiedniego dla siebie. Czym się kierować przy wyborze skórzanej męskiej bransoletki? Jak nosić tego typu biżuterię?

Bransoletki skórzane męskie – biżuteria dla wymagających

Skórzane bransoletki należą obecnie do bardzo modnych ozdób, dlatego ich wybór jest imponujący. Możemy wybierać pomiędzy bransoletkami wykonanymi z czarnej lub brązowej skóry (są one najpopularniejsze, gdyż pasują do wszystkiego), ale też bransoletkami w odcieniach czerwieni i innych kolorach. Ozdoby te mogą mieć różną grubość. Czasem są połączeniem skóry i innych materiałów (na przykład kamieni naturalnych, lawy wulkanicznej). Większość skórzanych bransoletek posiada wygodne zapięcie wykonane ze stali szlachetnej. Współcześnie bardzo modne są bransoletki skórzane z ozdobami w postaci motywów morskich (na przykład kotwice czy stery). Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również bransoletki skórzane z powierzchnią do grawerowania (możliwość personalizacji sprawia, że stają się one biżuterią wyjątkową).

Bransoletki skórzane męskie – jak wybrać ozdobę dla siebie?

Wybierając bransoletkę dla siebie warto zastanowić się, czy jesteśmy przyzwyczajeni do noszenia biżuterii męskiej, czy też kupujemy ją po raz pierwszy. W przypadku, gdy nigdy nie nosiliśmy tego typu dodatków, bezpieczniej jest wybrać bransoletkę klasyczną, nie rzucającą się nadmiernie w oczy, pozbawioną zbędnych ozdób. W tym sezonie dopuszczalne jest noszenie większej ilości biżuterii, dlatego gdy dojdziemy do wniosku, że potrzebujemy bardziej ozdobnych gadżetów, po prostu dokupimy nowe.

Przy wyborze bransoletek skórzanych należy wziąć pod uwagę nasz styl ubierania się. Biżuteria ma nie tylko się nam podobać, ale też współgrać z ubraniami, które mamy na sobie. Mężczyźni, którzy ubierają się elegancko powinni postawić na klasyczne bransoletki skórzane bez nadmiernej ilości ozdobników. Świetnie sprawdzą się w ich przypadku modele ze skóry naturalnej i stalowej blaszki, na której można wykonać grawer.

Nie zapomnijmy również sprawdzić, czy interesująca nas biżuteria posiada odpowiedni rozmiar (jeżeli nie – możemy zamówić bransoletkę na wymiar). Jeżeli mamy alergię na metale, a mimo to nie chcemy zrezygnować z noszenia biżuterii – zdecydujmy się na bransoletkę z elementami wykonanymi z hipoalergicznej stali szlachetnej.

Bransoletki skórzane męskie – jak wybrać biżuterię na prezent?

Skórzane bransoletki męskie bardzo często kupowane są na prezent. Jako upominek wybierane są przede wszystkim bransoletki ze stalowymi dodatkami, na których wykonuje się grawer. W przypadku zakupu biżuterii na prezent dobrze jest postawić na klasykę (chyba, że jesteśmy przekonani, że mężczyzna, którego chcemy obdarować ma inne preferencje). Nie zapomnijmy też upewnić się co do rozmiaru skórzanego paska (skóra naturalna ma tendencje do rozciągania się, jednak przy znaczącej różnicy rozmiaru nie ma szans na naciągnięcie paska).

Z czym nosić skórzane bransoletki?

Umiejętnie dobrane skórzane bransoletki możemy nosić praktycznie ze wszystkim. Ozdoby te pasują zarówno do eleganckiego garnituru, jak i do dżinsów. Pamiętajmy, żeby biżuteria była dostosowana do naszego outfitu pod względem koloru (jeżeli mamy wątpliwości – postawmy na kolory neutralne takie jak czerń i brąz) i stylu. Skórzane bransoletki męskie można łączyć z inną biżuterią i zegarkiem.