Trendy na jesień-zima w modzie damskiej 2022/2023 prezentują się niezwykle ciekawie. Projektanci stawiają na sprawdzone modele, ale nie przechodzą także obojętnie obok takich, które budzą skrajne emocje. Jedno jest pewne: nadchodzące miesiące nie będą wiały nudą pod względem różnorodności na ulicach. Wraca dawno niewidziana kratka, do łask wkrada się skóra, ale już nie w kolorze topowej czerni. Co jeszcze będzie na czasie? Sprawdźmy!

Trendy w modzie damskiej jesień-zima 2022/2023 – kratka powraca do łask

Jeśli chcesz wyglądać absolutnie obłędnie tej jesieni to postaw na kratę! Ta wraca do łask po wielu sezonach nieobecności. Pokochali ją zarówno najwięksi potentaci mody tacy jak Dior czy też Chanel, jak również sieciówki. Kratka zawładnęła zarówno płaszczami, jak i kurtkami wełnianymi czy też bomberkami. To, na jakim modelu się pojawi nie ma najmniejszego znaczenia. Już sama jej obecność sprawia, że nie można przejść obok niego obojętnie.

Modne kurtki jesień-zima 2022 – pikowania i puchy na topie

Ciepłe puchówki to już niemalże sztandar sezonu jesień-zima. Nie może więc ich zabraknąć i w tym. Projektanci je kochają, więc nie można nie brać ich pod uwagę, jeśli chcemy wyglądać modnie i stylowo. Do najmodniejszych modeli można zaliczyć przede wszystkim przede wszystkim te w wersji XXL. Nie bez znaczenia pozostaje także kolor, a wśród najmodniejszych barw znalazło się ważne miejsce dla szarości, brązów jak również beżowych deseni. Nie dość, że są funkcjonalne, to przy tym jeszcze pasują do każdej stylizacji.

Modne kurtki damskie jesień-zima 2022/2023 – ramoneski znów na topie

Ramoneski wracają w blasku fleszy. Niegdyś nie schodziły z pantałyku najgorętszych trendów w modzie damskiej, a w tym sezonie udowadniają, że można wrócić w wielkim stylu. Stawiają na nie zarówno największe domy mody, jak również sieciówki. Modele te udowadniają, że istnieje w modzie takie pojęcie jak plastyczność. Oznacza to, że mogą komponować się z każdą stylizacją – od casualowej, po dedykowaną wielkim wyjściom. Najważniejsze jest jednak to, że można śmiało stawiać także na nie kiedy tylko chcemy, jaki mamy nastrój. Z banalnym białym t-shirtem i czerwoną szminką sprawią, że stylizacja nabierze charakteru. Z małą czarną stworzą bardzo zgrany duet, a z nieśmiertelną klasyką gatunku – jeansami stworzą zacięcie obok którego nie przejdziemy obojętnie