Zakupy przez internet stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Można je robić o każdej porze dnia, bez wychodzenia z domu.

Coraz większą popularnością cieszą się zakupy obuwia w sklepach internetowych, ze względu na wiele korzyści. Jak kupować buty online, aby mieć pewność, że rozmiar będzie odpowiedni?

Dlaczego warto kupować buty online?

Kupowanie butów online niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim mamy dostęp do szerokiego asortymentu. Doskonałym przykładem jest sklep internetowy z butami kulig.pl, który  ma w ofercie wiele rodzajów butów, w różnych rozmiarach i kolorach. Decydując się na zakupy w stacjonarnych sklepach, nie ma tak szerokiego wyboru modeli.

Ponadto online przez cały rok mamy dostęp zarówno do obuwia letniego, jak i zimowego. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które zimą wybierają się na wczasy do ciepłych krajów i potrzebują klapek i sandałów. W stacjonarnych sklepach zazwyczaj rodzaje butów zależą od sezonu. Ogromną korzyścią jest możliwość sprawdzenia asortymentu sklepu.

Dzięki temu wiemy czy dany sklep ma model, który nas interesuje. Co więcej, dokonujemy zakupu bez wychodzenia z domu, o każdej porze. To ułatwienie zwłaszcza dla osób zabieganych lub tych, którzy nie lubią wycieczek po galeriach handlowych. Do innych zalet zakupów butów online zalicza się:

  • Niskie ceny,
  • Bogaty asortyment,
  • Możliwość robienia zakupów 24h na dobę, 7 dni w tygodniu,
  • Możliwość robienia zakupów bez wychodzenia z domu,
  • rabaty i obniżki dla stałych klientów,
  • łatwe zamówienie.

Jak kupować buty online? – 5 kroków

Kupowanie butów online wiąże się z ryzykiem nietrafienia z rozmiarem. Dlatego bardzo ważne jest dokładne zmierzenie swojej stopy, a następnie porównanie wyniku z rozmiarami butów w sklepie. 

Krok 1. Przygotuj centymetr, kartkę papieru A4 oraz ołówek lub długopis

Krok 2. Połóż stopę na kartce, a następnie obrysuj ją.  

Krok 3.Zaznacz miejsce, w którym kończy się pięta i najdłuższy palec

Krok 4. Zmierz odległość między najdłuższym palcem a piętą.

Krok 5. Sprawdź długość wkładki z tabelą rozmiarów, która znajdziesz na stronie internetowej

Pamiętaj, że obuwie mogą różnić się rozmiarówką. Dlatego niezwykle istotne jest sprawdzanie długości wkładki wewnętrznej. Zwróć również uwagę na to, że różne typy obuwia mają inną specyfikację dopasowania długości.

Kupując letnie obuwie np. sandały, klapki, wybieramy jak najlepiej dopasowane do stopy, aby nie były za duże i nie „latały” podczas chodzenia. W przypadku obuwia zimowego, należy wybrać odrobinę większe, aby było miejsce na ubranie grubszych skarpet.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.