Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z roku na rok cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego! Pozwalają ujędrnić skórę, a także zatrzymać proces starzenia się, tym samym odmładzając pacjentki.

Są niezwykle skuteczne a przede wszystkim bezpieczne. Dziś przedstawiamy 5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest coraz więcej. Kobiety wybierają te, które opóźnią proces starzenia się i jednocześnie odmłodzą.

Każdy zabieg dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb pacjentki. Wśród wszystkich, warto wyróżnić 5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które cenią sobie Panie na całym świecie.

1. Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, potocznie nazywany wampirzym liftingiem, to niekwestionowany hit medycyny estetycznej. Od pacjenta pobierana jest krew, którą następnie się odwirowuje. Następuje wtedy separacja osocz i powstaje specjalny preparat z osocza.

Za pomocą delikatnych nakłuć różnej głębokości, substancję wprowadza się pod skórę. Ma ona na celu pobudzić tkanki do regeneracji, a także wspomóc produkcję kolagenu i rozwój naczyń krwionośnych. Efektem wampirzego liftingu jest dotlenienie skóry. Staje się ona elastyczna, co pozwala zatrzymać proces starzenia się. 

2. Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety zabiegów, ze względu na swoją uniwersalność. Zabieg można wykonać m.in.: na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach aż po skórę głowy. 

Polega on na wprowadzaniu tzw. mezokoktajlu, stanowiącego mieszankę składników, odpowiednio dobraną do indywidualnych potrzeb pacjenta, za pomocą mikronakłuć. W efekcie poprawia się koloryt skóry oraz jej kondycja. Co więcej, zabieg odmładza, niwelując oznaki starzenia się skóry. 

3. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie wstępująca w skórze. Odpowiada ona przede wszystkim za jędrność, elastyczność i sprężystość skóry. Niestety wraz z wiekiem, jej ilość zmniejsza się, a skóra wiotczeje. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego polegają na jego wstrzyknięciu, a tym samym uzupełnieniu jego ubytków.

Przywraca to jędrność skóry. Cena zabiegu waha się od 800 do nawet 2000 zł. Jeśli nie masz na chwilę obecną gotówki, doskonale sprawdzą się szybkie pożyczki w 15 minut na Getmoney, które możesz spłacić po wypłacie.

4. Nici liftingujące

Nici liftingujące Na popularności wciąż zyskują nici liftingujące. Wprowadza się je pod skórę za pomocą dwukierunkowych i cienkich igieł w celu poprawy owalu twarzy, uniesienia brwi, zlikwidowania tzw. „chomików” oraz wygładzenia skóry szyi.

5. Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nic innego jak złuszczenie naskórka po to, aby w miejscu starych i złuszczonych komórek, zaczęły się tworzy nowe, pełnowartościowe komórki. Zabieg wykonywany jest m.in. w celu rozjaśnienia przebarwień, poprawy struktury skóry, zwężenia porów czy redukcji zaskórników.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.