wybor sukienki

Wesele to wydarzenie, które potrafi przysporzyć wielu emocji nie tylko Parze Młodej, ale także zaproszonym gościom. Większość z nas już kilka miesięcy wcześniej myśli o rezerwacji dobrego fryzjera, czy kosmetyczki potrafiącej w odpowiedni sposób zadbać o wygląd. Niemniej uwagi poświęcamy także na wybór wymarzonej kreacji. Jak podejść do tematu, aby lśnić na tym podniosłym wydarzeniu, ale także zachować podstawowe zasady savoir vivre? Oto kilka porad!

Garść formalności – co robić, a czego nie robić?

Niepisaną zasadą weselnych kreacji jest ich kolor. Tego dnia jasne tony rezerwuje się tylko dla Panny Młodej, dlatego w złym guście jest wystąpienie w białej stylizacji. Warto także omijać czerń, choć nie jest to już tak istotny zwyczaj i coraz częściej na polskim ślubie możemy zobaczyć panie w ciemnych sukienkach, które nie wzbudzają oburzenia. Jeśli jednak chcemy czuć się bezpiecznie, wówczas warto sięgnąć po odmienną, ale wciąż bogatą gamę kolorystyczną od granatu, przez żółcie, zielenie, róże aż po czerwienie. Doskonale sprawdzą się także wielokolorowe suknie wieczorowe, jeśli tylko zostaną utrzymane w odpowiednio eleganckiej tonacji.

Nie należy także zapominać o tym, że wesele to uroczysta impreza. W złym guście jest więc wybieranie stylizacji, które odkrywają zbyt wiele. Jeśli decydujemy się na sukienkę z dużym wycięciem z tyłu, wówczas warto stonować ją brakiem dekoltu lub zabudowanymi rękawami. Natomiast w przypadku sukienek typu maxi możemy nieco bardziej zaszaleć. Nawet odkryte ramiona nadal będą wyglądać gustownie.

Nie zapominajmy o wygodzie!

Na wesele udajemy się po to, aby świętować niezwykły dzień Pary Młodej. Wskazany jest wówczas uśmiech i dużo pozytywnej energii. Tej jednak może zabraknąć, jeśli sukienka wieczorowa będzie nieodpowiednio dopasowana. Nie ma nic gorszego niż zbyt mocno opinająca brzuch stylizacja lub permanentnie ześlizgujące się ramiączka. Dlatego też udając się do salonu sukien wieczorowych, warto przymierzyć kilka modeli i spróbować się w nich nieco poruszać. W końcu nie planujemy spędzić całego wieczoru, siedząc z kwaśną miną przy stole. Idealna kreacja to taka, która będzie za nami podążać, a nie my za nią!

Dobrą praktyką jest także zadbanie o odpowiedni materiał sukienki. Poliester, akryl czy inne sztuczne tworzywo szybko da o sobie znać. Warto więc postawić na te nieco droższe materiały, ale naturalne, np. bawełnę czy w wersji bardziej eleganckiej – len. Z pewnością nasza skóra podziękuję nam za ten wybór już podczas pierwszych godzin uroczystości weselnej!