depilacja laserowa

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia z intymnych okolic, nie trzeba sięgać regularnie po maszynkę do golenia. W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z zabiegu laserowego usuwania włosków. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Na czym polega zabieg laserowego usuwania włosków?

Laserowa depilacja jest obecnie jednym z często wybieranych zabiegów. Decydują się na niego nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.

Podczas zabiegu laserowego usuwania owłosienia dochodzi do usuwania mieszków włosowych – struktur, z których wyrastają włoski. W rezultacie można wtedy pozbyć się ich niemalże całkowicie i to na długi czas, ponieważ mieszki odtwarzają się u wielu osób dopiero po latach.

Za pomocą depilacji laserowej można uzyskać bardzo dobre efekty w usuwaniu włosków z różnych partii ciała, w tym z nóg, pach czy z twarzy (wąsik). Dodatkowo bardzo popularne są zabiegi pozwalające na usuwanie włosków ze strefy bikini. Wtedy klientka może zdecydować się na całkowite zlikwidowanie włosków lub też na uzyskanie wzoru, na przykład bikini brazylijskiego.

Laserowa depilacja bikini – czy boli?

Podczas zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, które pozwalają na łatwe i szybkie zlikwidowanie mieszków włosowych. Co więcej, procedura nie wiąże się z ryzykiem pojawienia się znacznego bólu.

Depilacja laserowa okolicy bikini polega na naświetlaniu skóry promieniami lasera, dlatego w trakcie zabiegu mogą pojawić się odczucie punktowego pieczenia, jednak nie wymaga ono stosowania znieczulenia.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Aby uzyskać efekt gładkiej skóry, trzeba pamiętać o tym, że zabieg powinien być wykonany kilkukrotnie. Zwykle wystarczy od 3 do 5 procedur, ale wtedy, gdy włoski są grube, gęste, ciemne, liczba potrzebnych zabiegów może być wyższa.

Konieczność wykonania zabiegu kilkukrotnie wynika z faktu, że włoski znajdują się w różnych fazach rozwoju, a laser działa jedynie na te w fazie aktywnego wzrostu.

Ile kosztuje laserowe usuwanie włosków ze strefy bikini?

Koszty związane z wykonaniem zabiegu depilacji laserowej okolic bikini nie są wysokie, co powoduje, że obecnie decyduje się na taką procedurę coraz więcej kobiet. Gabinety często proponują także dodatkowe obniżki, na przykład przy zakupieniu całego pakietu.

Kobietom chcącym zapisać się na zabieg jak depilacja bikini Gdynia daje dostęp do licznych gabinetów, gdzie można skorzystać z oferty. Ceny rozpoczynają się już od około stu złotych za jeden zabieg, dlatego nie trzeba przygotowywać się na spory wydatek, aby cieszyć się aksamitnie gładką skórą.