modelowanie ust

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego wiele kobiet zaczyna coraz częściej odwiedzać gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej, by przygotować się na gorące dni, gdy częściej odsłania się ciało. Wśród popularnych zabiegów prowadzonych w gabinetach znajduje się także modelowanie ust. Gdy masz na ich punkcie kompleksy, wystarczy kwadrans, aby się ich pozbyć!

Modelowanie ust – kiedy warto?

Coraz więcej kobiet korzysta obecnie z nowoczesnych zabiegów prowadzonych przez kosmetyczki oraz przez lekarzy medycyny estetycznej. Za pomocą tego typu procedur można łatwo, bezpiecznie i skutecznie poprawić wygląd swojej twarzy i ciała.

Wśród wielu dostępnych zabiegów znajduje się powiększanie i modelowanie ust, które dedykowane jest w szczególności dla tych kobiet, które nie są do końca zadowolone z naturalnego wyglądu tej części swojej twarzy.

Za pomocą zabiegu medycyny estetyczne można poprawić wygląd ust, które są:

  • małe
  • wąskie
  • asymetryczne
  • blade
  • otoczone zmarszczkami
  • oraz z opadającymi kącikami

Kobietom chcącym wybrać się na modelowanie ust Chorzów – https://www.motylclinic.pl/zabiegi/modelowanie-powiekszanie-korekta-ust/ gwarantuje dostęp do najlepszych gabinetów medycyny estetycznej na Śląsku, gdzie można znaleźć się pod opieką doświadczonych lekarzy.

Na czym polega zabieg modelowania ust?

Zabieg modelowania ust, który może być też połączony z ich powiększeniem, przeprowadza się za pomocą kwasu hialuronowego. To związek bardzo często używany w medycynie estetycznej, który ze względu na swoje właściwości do wiązania wody stosowany jest jako nawilżacz i dodatkowo wypełniacz.

Kwas hialuronowy wprowadzany jest w czerwień wagową oraz w okolice ust z użyciem strzykawki z bardzo cienką igłą, co pozwala na wymodelowanie konkretnych partii tej części twarzy. Efekt widoczny jest natychmiastowo i niedługo potem pacjentka gabinetu może wrócić do domu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które podobne jest do znieczulenia w gabinecie dentystycznym. Dzięki temu można wziąć w nim udział bez ryzyka pojawienia się dolegliwości bólowych.

Modelowanie ust – jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu modelowania ust jest widoczny nawet na ponad rok, co powoduje, że procedura ta jest bardzo dobrym wyborem dla kobiet, które chciałyby trwale zmienić wygląd swoich ust. Po tym czasie kwas hialuronowy zaczyna się stopniowo wchłaniać, dlatego rezultat zanika. Można jednak wykonać zabieg ponownie, by utrzymać efekt.

Gdy zatem chcesz zachwycać pięknymi ustami i w końcu pozbyć się swojego kompleksu związanego z ich wielkością lub asymetrią, pomyśl o zapisaniu się na wizytę do gabinetu medycyny estetycznej.