kuchnia

Kuchnia w stylu vintage ma ogromny aranżacyjny potencjał. Nic więc dziwnego, że tak wielu projektantów chce go wykorzystać. Bardzo dobrze sprawdza się on wersji klasycznej, gdzie retro odgrywa główne skrzypce, ale równie dobrze można sprawić, że będzie ona tworzyła zgrany duet z nowoczesnymi dekorami. To na jaki sposób połączenia i wydobycia potencjału vintage postawimy, zależy już w dużej mierze od naszych osobistych preferencji. Sprawdźmy więc w jaki sposób stawiać na styl retro, aby w pełni wykorzystać drzemiący w niej animusz.

Jak wprowadzić styl vintage do kuchni?

Stawiajmy przede wszystkim na odpowiednią kolorystykę. Styl vintage bardzo lubi szczególnie kuchnie w których dominują pastele. Te powinny się pojawić przede wszystkim na różnej maści sprzętach, w tym AGD. Lodówka, a może zmywarka? Tego rodzaju działania doskonale sprawią, że nasza kuchnia zmieni się w bardzo wdzięczne pomieszczenie obok którego nie będzie można przejść obojętnie.

W podobnej kolorystyce może zostać zachowane małe AGD, takie jak toster czy też ekspres do kawy. Naprawdę możliwości jest bardzo dużo i tylko od nas zależy to, w jaki sposób wykorzystamy potencjał tego rodzaju dodatków.

Jakie kolory do kuchni w stylu vintage?

Wśród kolorów, które dominują w kuchni w stylu vintage możemy wyróżnić przede wszystkim nieśmiertelną klasykę gatunku, czyli biel. Może ona pojawić się z powodzeniem w towarzystwie beżowych dekorów, ale równie dobrze poradzi sobie także z takimi, które mocno przełamią konwencję. Kuchnia w stylu vintage doskonale utrzymuje się także w tonacjach pomarańczowych, żółtych, jak również kolorach ziemi, które są szalenie modne. Można śmiało powiedzieć, że zajmują bardzo wysokie miejsce we wnętrzarskich trendach 2022.

Kuchnia w stylu vintage – jakie dodatki i akcesoria

Wśród bardzo modnych dodatków oraz akcesoriów, które są w stylu vintage widoczne można z powodzeniem wymienić różnej maści żyrandole. Świetnie sprawdzą się także dodatki w których dominuje drewno. To materiał bardzo plastyczny i można go wykorzystać z powodzeniem na lata. Takie działanie to przepis na bardzo udaną aranżację w stylu vintage obok której nie można przejść obojętnie.

Kuchnia w stylu vintage przeżywa renesans popularności. Jest bardzo mocno osadzona w najnowszych wnętrzarskich trendach 2022 i wiele wskazuje na to, że nic się w tej materii nie zmieni w najbliższym czasie.