Polskie morze to jeden z najczęściej wybieranych kierunków podczas urlopu. Nic dziwnego! Plaża, słońce i woda to idealne miejsce na odpoczynek. Do jednych z najczęściej wybieranych miejscowości należy Władysławowo.

Jeśli planujesz noclegi we Władysławowie, koniecznie zobacz co warto zobaczyć w tym mieście. 

Co trzeba koniecznie zobaczyć we Władysławowie?

Atrakcji w miejscowościach turystycznych jest naprawdę mnóstwo. Planując kilka noclegów we Władysławowie, należy zobaczyć:

1. Dom Rybaka, wieżę widokową

Dom Rybaka to pierwszy punkt z listy miejsc, które należy zobaczyć we Władysławowie. To budynek architektury socrealistycznej, który powstał w latach 50. XX w. . Obecnie stanowi symbol miejscowości.

Dodatkowo jest on największym budynkiem i posiada piękne tarasy widokowe, które pozwalają podziwiać panoramę Władysławowa, Mierzeję Helską oraz Zatokę Pucką. Na terenie obiektu można skorzystać z lunety i lornetek.

2. Aleję Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu, upamiętniająca wielkich sportowców, powstała w 2000 roku. Promenada mieści mosiężne gwiazdy wmurowane w płytach, a na nich wygrawerowane są nazwiska polskich sportowców m.in. Robert Korzeniowski, Andrzej Supron, Dariusz Michalczewski, Kazimierz Górski, Irena Szewińska, Halina Konopacka, Feliks Stann, Sylwia Gruchała i wiele innych.

3. Port Rybacki

To jeden z najważniejszych portów na otwartym Bałtyku. W okresie letnim można skorzystać z oferty rejsów wycieczkowych po morzu

Co zwiedzić we Władysławowie, gdy nie ma pogody?

Planując urlop i zamawiając noclegi we Władysławowie, należy mieć świadomość, że pogoda nad polskim morzem nie zawsze dopisuje. Jednakże Władysławowo poza pięknymi plażami, oferuje również inne ciekawe miejsca, które nie wymagają słońca i wysokich temperatur. W razie niepogody warto zobaczyć:

1. Muzeum motyli

Muzeum Motyli to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie nadmorskich miejscowości, które powstało w 2000 roku i mieści się w wieży widokowej Domu Rybaka.

Znajduje się w nim piękna kolekcja owadów i motyli z całego świata. Ekspozycja powstała ze zbiorów kolekcjonera, który swoją prywatną kolekcję tworzył już od 1937 roku.

2. Hallerówkę

Hallerówka to letnia rezydencja Generała Józefa Hallera., w której mieści się Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i jego żołnierzy. Można tam zobaczyć różne eksponaty związane z generałem.

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie – co warto zobaczyć?

Zaplanowanie noclegów we Władysławowie z dziećmi, wiąże się z zapewnieniem im atrakcji. Koniecznie należy odwiedzić:

1. Ocean Park

Ocean Park to kompleks, który zajmuje powierzchnię aż 20 hektarów! Na jego terenie znajdują się rekiny, delfiny, foki, orki, żółwie i inne żyjące pod wodą ssaki i ryby.

2. Muzeum iluzji

Wystawa „Magiczny Zawrót Głowy”, mieszcząca się w wieży widokowej Domu Rybaka, to doskonały pomysł na rozrywkę dla dzieci. Pozwala odkryć tajemnice iluzji optycznych i magicznych trików.

3. Lunapark Sowiński

Lunapark Sowiński istnieje już od 2006 roku i cieszy się zainteresowaniem szczególnie tych najmłodszych. TO idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, w którym nie ma miejsca na brak rozrywki.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.