azjatka pokazuje japonię na kuli ziemskiej

Azja kusi nas swoją egzotyką, odmienną i tajemniczą kulturą, która łączy w sobie duchowe przeżycia, z pyszną azjatycką kuchnią oraz niespotykanymi krajobrazami dzikiej przyrody i oryginalną architekturą.

1. Chiny

Chiny to dość rozległy kraj z kulturą, tradycją i sztuką kwitnąca od czasów starożytnych. Tutaj znajdziesz pomniki starochińskiej kultury takie jak Wielki Mur Chiński, słynny na cały świat, Pekin i zakazane miasto, chińskie stare osady oraz wielkie metropolie miejskie takie jak Honkong. Honkong to siedmiomilionowe miasto leżące nad Morzem Chińskim.

W tym miejscu wielki światowy biznesu kontrastuje ze starożytną kulturą Chin. Miasto chaosu, zgiełku i kolorów. Co prawda Honkong do tanich nie należy, ale oferuje wiele atrakcji za darmo. Do nich należą wejścia do muzeów, galerii i na wielkie koncerty. Po Honkongu najlepiej przemieszczać się piętrowymi autobusami, które są najtańszym środkiem transportu i wszędzie nas zawiozą.

Dla głodnych i spragnionych wielu smaków świata ów miasto ma przygotowaną bogatą ofertę kulinarną niemalże z całego świata. Od potraw europejskich, po kuchnię chińską, tajlandzką czy japońską do amerykańskiego hamburgera. Tutaj zjesz, co chcesz. Ze względu na otwartość na rynki światowe oraz wielokulturowość tego miejsca (przyjeżdżają tu ludzie z całego świata) znajdziesz tu praktycznie wszystko z różnych stron świata.

2. Tajlandia

Tajlandia staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem na wakacje, ze względu na tanie życie i bajkowe krajobrazy. Tajlandia to kraj przygotowany na turystów pod względem bazy noclegowej, dopasowanej do potrzeb Europejczyków, Amerykanów czy Australijczyków.

W tym kraju panuje zasada, że im bardziej znane i najbardziej odwiedzane miasto, tym jest tam taniej. Na ulicach możesz zakosztować kuchni z różnych stron świata za stosunkowo niewielkie pieniądze. Do tych najpopularniejszych miejsc w Tajlandii należą: Bangkok czy Krabi.

To miejsca, gdzie możesz spokojnie porozumieć się we wszystkich znanych językach świata, co ciekawe nie brakuje tu również Polaków. Krabi słynie z pięknych plaż i cudownego morza.


3. Wietnam

Wietnam znany z lasów tropikalnych i buszu zieleni, przez które przedzierali się żołnierze amerykańscy podczas wojny w Wietnamie. No cóż, nam Europejczykom Wietnam kojarzy się z Wojną i działaniami wojennymi na terenie tego kraju. Dlatego tak naprawdę nie znamy tego miejsce od strony turystycznej. Wietnam to piękna naturalna przyroda, bezpieczeństwo oraz dobra naturalna i zdrowa kuchnia.

Najlepiej w podróż do Wietnamu udać się na południe, po drodze napotkasz niewielkie osady, takie jak np. Hoi An oraz dawny port portugalski, gdzie spokojnie i przyjemnie spędzisz swoje wakacje w Wietnamie.

4. Japonia

Japonia to jeden z najczęściej uczęszczanych kierunków turystycznych do Azji. To państwo uważane za jedno z najbezpieczniejszych krain tego kontynentu. Tamtejsi ludzie twardo przestrzegają swoich zasad i wielowiekowej tradycji, szczególnie w mniejszych miejscowościach i miastach, takich jak np. Kioto.

Japończycy to bardzo czysty naród, który przywiązuje ogromną wagę do higieny. Dlatego wszystko, co tam zjemy czy wypijemy, nie sprawi nam żadnych kłopotów zdrowotnych.

Należy tutaj podkreślić, że japoński etos nie pozwala na „kantowanie” turystów, więc nie mamy co się obawiać naciągaczy, złodziei oraz nieuczciwych hotelarzy i restauratorów.

5. Indonezja

Pamiętam teledysk z pięknymi plażami, czystym oceanem i niesamowitymi krajobrazami na Bali. Tam się poczujesz jak w bajce lub Edenie, takie będą twoje wspomnienia z wakacji w Indonezji.
Indonezja, jak i Tajlandia często kojarzą się z wyprawami z plecakiem, podczas których doświadczysz prawdziwej uczty kulturowej Azji. To też sposób na ciekawą i pełną wyzwań wyprawę za niewielkie pieniądze.

Co do samej ludności, to ich zwyczaje są odmienne od naszych europejskich. Tutaj jest mało konkretne podejście do czasu, co potencjalnego turystę z zachodu może bardzo zdziwić.

Skromne ubranie, okrywające całe ciało obowiązuje tutaj wśród ludności zamieszkującej ten kraj. Ponadto w Indonezji mamy zakaz publicznego okazywania agresji.

Artykuł powstał we współpracy z Travel Architects. Znajdziesz tam  wielką przygodę i wyjazdy szyte na miarę w atrakcyjnych cenach. 

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.