Czy sukienki są lepszym wyborem niż spódnice_

 

Moda zmienia się nieustannie, ale to samo można też powiedzieć o naszych upodobaniach. Na przestrzeni lat znacząco ewoluują nasze preferencje dotyczące stroju. Niekiedy lubimy wyglądać elegancko, innym razem zaczynamy dostrzegać zalety wygodnego, dresowego zestawu. Nie oznacza to jednak, że któryś z tych strojów jest nieodpowiedni, ale może okazuje się lepszym rozwiązaniem w danym czasie. A sukienki i spódnice? Na który wariant lepiej jest postawić?

Sukienki czy spódnice – co warto umieścić w szafie?

Kobieca szafa skrywa zazwyczaj przeróżne ubrania, które można założyć na konkretne okazje. Przeważnie są tam także sukienki oraz spódnice, które szczególnie kojarzą się ze strojem płci pięknej. To różne kroje, długości, kolory i wzory. Czasami jest to mała czarna, innym razem hipisowska spódnica aż do kostek. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy sukienki mogą być lepszym rozwiązaniem od spódnic?

W końcu oba te elementy są do siebie bardzo podobne, a przez niektórych bywają nawet mylone. Sukienka to jednak jednoczęściowe ubranie, podczas gdy do spódnicy musimy dobrać bluzkę, T-shirt, top czy koszulę, aby dopełnić cały strój. Dodatki są natomiast kwestią indywidualną. Co jednak przemawia za tym, aby w naszej szafie znalazło się nieco więcej sukienek? Czy ten element garderoby posiada więcej zalet niż wad? Dowiedz się, dlaczego tak chętnie go wybieramy. 

Sukienki to stroje jednoczęściowe

Jedną z głównych zalet sukienek jest to, że są jednoczęściowym elementem garderoby. Oznacza to, że nie musimy dobierać idealnej góry, aby móc wyjść z domu. Sukienka jest sama w sobie doskonała, a jej dopełnieniem będzie głównie obuwie oraz galanteria. Możemy skusić się także na nietypowe nakrycie głowy (takie jak kapelusze) czy ciekawą torebkę, ale to zawsze sukienka pozostanie w centrum uwagi. Tymczasem spódnice mogą wyglądać idealnie na wieszaku, ale po powrocie nagle okazuje się, że w naszej szafie nie mamy niczego, z czym moglibyśmy połączyć dopiero co zakupiony dół. Niezbędne okazuje się kolejne buszowanie po sklepach. 

Sukienki lepiej sprawdzają się podczas ważnych uroczystości

Chociaż zdarza się, że na uroczystościach widujemy kobiety noszące spódnice, to jednak najczęściej są to po prostu sukienki. Tyczy się to przeróżnych sytuacji, w których obowiązuje nas strój elegancki. Także panny młode wybierają przede wszystkim suknie ślubne, podczas gdy oddzielne komplety nie cieszą się tak dużą popularnością. Nie bez powodu kultowym elementem garderoby jest mała czarna, czyli ciemna sukienka o prostym kroju podkreślająca kobiece kształty. 

Sukienki mogą lepiej maskować wystający brzuch

Maskowanie brzucha nie jest oczywiście żadną koniecznością, jednak niektóre kobiety czują się lepiej, jeżeli mają na sobie sukienki o nieco luźniejszym kroju. Łatwiej jest w ten sposób ukryć to, czego nie chcemy pokazywać innym. Niektóre spódnice też sprawdzają się tutaj dobrze, jednak z reguły nosimy je w talii czy pasie, a do tego ich kolor może znacząco odbiegać od barw występujących w górnej części stroju. Co za tym idzie – dodatkowo podkreślamy talię, a niekiedy także brzuch. Aby tego uniknąć, wybierajmy raczej sukienki odcinane pod biustem. 

Sukienki dostępne są w przeróżnych krojach

Na wstępie należy zaznaczyć, że spódnice również nie występują tylko w jednym czy dwóch wariantach. Musimy jednak pamiętać o tym, że sukienka to tak naprawdę rozbudowana spódnica. Oznacza to, że w ostateczności otrzymujemy jeszcze więcej ciekawych modeli, ponieważ górna część stroju jest za każdym razem nieco inna. Mamy warianty z długim rękawem, krótkim, na ramiączkach, wiązane na szyi, z głębokim dekoltem, pod samą szyję, z odkrytymi plecami, hiszpanki i wiele innych. 

Sukienki są niezwykle wygodne

Chociaż to samo moglibyśmy powiedzieć też o spódnicach, to jednak ten punkt doskonale zrozumie każdy, kto poznał dresowe sukienki. Są tak wygodne, że prawie zapominamy, że mamy je na sobie. Nie uciskają, są z przyjemnego w dotyku materiału i z powodzeniem znajdziemy też krój dopasowany do figury. Występują w wielu kolorach, a dodatkowo pozwalają nam nawet na niewielką aktywność fizyczną. Idealne sukienki dresowe nie odsłaniają zbyt wiele ciała przy skłonie i świetnie wyglądają w zestawieniu z adidasami czy trampkami. Niektóre mają nawet kaptur i możliwość regulacji w pasie. To idealny outfit na spacer. 

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.