Moda ślubna ulega zmianie co kilka lat. Chociaż głośne i huczne wesela organizowane dla ponad stu osób nadal są często wybierane przez Pary Młode, to nie można zignorować rosnącej popularności wesel minimalistycznych. Czy takie wesela będą najmodniejsze w roku 2022?

Wesela organizowane na ponad sto osób, w eleganckich salach weselnych z dużą liczbą usługodawców oraz drogą suknią weselną nadal jest marzeniem wielu Panien Młodych. Jednak przez ostatnie lata można zobaczyć rosnący trend ku o wiele skromniejszym weselom. Powodów ku temu może być wiele, chociaż Pary Młode najczęściej wskazują fakt, że ten wyjątkowy dzień chcą spędzić w gronie samych najbliższych, a organizacja tak dużego wesela wiąże się z dużym nakładem finansowym i niestety stresem. Minimalistyczne wesela stanowią więc alternatywę dla wielkich przyjęć. Jednak kameralny ślub nie musi oznaczać rezygnacji  tego, co piękne, modne i stylowe.

Kameralne wesela

Jeszcze kilka lat temu na myśl o kameralnym weselu, większości osób przychodził do głowy Urząd Stanu Cywilnego, obiad dla rodziny i świadków w restauracji. Dzisiaj jednak można z łatwością połączyć emocje i styl wielkich przyjęć z minimalizmem. Jak więc będą wyglądać wesela w nowym roku?

Ślub cywilny można zawrzeć nie tylko w urzędzie. Od kilku lat Pary Młode mogą powiedzieć sobie to symboliczne „tak” w wybranych miejscach. W tym roku dominować będą śluby na świeżym powietrzu, a więc nad morzem, jeziorem, a nawet w lasach. Takie piękne otoczenie stanowi idealne miejsce do zawarcia związku małżeńskiego. Decydując się na ślub w plenerze, bardzo ważne jest, aby zadbać o stół, miejsce na godło i krzesła dla uczestników. Utalentowana dekoratorka z firmy Che Bello zadba o odpowiednie przygotowanie miejsca na ślub i piękną oprawę uroczystości ślubnej.

Błękit — kolor ślubny 2022

W nowym roku pudrowy róż ustępuje błękitowi, który będzie dominującym kolorem na weselach. Jego odcienie dają bardzo duże pole do popisu dla dekoratorów i dekoratorek. Widoczny będzie nie tylko w dekoracjach, ale również dodatkach ślubnych i bukiecie.

2022 stawia na naturalność

Śluby w plenerze od zawsze charakteryzowały się większą swobodą. Dlatego w najmodniejszych ślubnych stylizacjach lepiej nie szukać symetrii. Dobrym wyborem są polne kwiaty i dekoracje z leśnych roślin. Również dekoracje w stylu rustykalnym lub boho dobrze sprawdzą się w minimalistycznych weselach.

Suknie ślubne — klasyczne i proste sukienki

Czasy sukienek z masą falbanek i bufków dawno odeszły. Zastąpiły je klasyczne sukienki o rozkloszowanym dole. Dzisiaj na pierwszych stronach magazynów ślubnych można zobaczyć eleganckie, proste sukienki z odkrytymi plecami lub ramionami. Tiule, koronki, kokardy i inne akcesoria zostały zastąpione minimalizmem i elegancją. W końcu w prostocie tkwi siła.

Śluby w roku 2022 roku będą bardziej kameralne, przy jednoczesnym zachowaniu ogromnej klasy. Proste rozwiązania, estetyczne dekoracje będą odpowiednią otoczką dla pięknej ceremonii ślubnej, która zostanie w pamięci Pary Młodej i gości na długo.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.