Dezodoranty są jednym z najpopularniejszych kosmetyków, będąc stałym elementem codziennej pielęgnacji. Producenci antyperspirantów prześcigają się w zapewnieniu jak najdłuższej i najskuteczniejszej ochrony, stosując kontrowersyjne związki aluminium. Z tego względu coraz więcej osób sięga po naturalne dezodoranty w kremie, które nie blokują pracy gruczołów potowych. Czy wiesz jak używać naturalnego dezodorantu i cieszyć się świeżością przez cały dzień?

Dezodoranty w kremie jak działają?

Dezodoranty o przyjemnej, kremowej formule zawierają wyłącznie naturalne i bezpieczne składniki. W przeciwieństwie do antyperspirantów nie zawierają sobie substancji, które mają za zadanie zablokować wydzielanie potu, ograniczając naturalną pracę gruczołów potowych. Działanie dezodorantu w kremie opiera się na zapobieganiu namnażania się bakterii, pochłanianiu nadmiaru potu oraz neutralizowaniu i maskowaniu nieprzyjemnego zapachu. Jest to możliwe dzięki przemyślanemu składowi, który zawiera w sobie substancje, zapewniające wielopoziomowe działanie, skutecznie dopełniając każdy etap ochronny.

Dezodorant w kremie – jak powstaje i co w sobie zawiera?

Dezodoranty w kremie mają bardzo prosty skład, zapewniający kompleksową ochronę i pielęgnację. Bazę kosmetyku stanowią masła i oleje roślinne, które są odpowiedzialne za ich kremową konsystencję. Te naturalne substancje mają doskonałe właściwości pielęgnacyjne, dzięki którym optymalnie nawilżają i odżywiają delikatną skórę pod pachami. W tej bazie rozprowadzone są składniki sypkie, które mają za zadanie ograniczenie rozwoju bakterii, pochłanianie nadmiaru wilgoci i redukcję przykrych zapachów. Podstawowym składnikiem w naturalnym dezodorancie jest soda oczyszczona, która działa bakteriobójczo i neutralizuje nieprzyjemny zapach. Występuje zawsze w tworzywie substancji, które silnie absorbują nadmiar potu, często też korzystnie wpływając na kondycję skóry i łagodząc podrażnienia. Najczęściej używane są:

  • skrobia ziemniaczana
  • skrobia z tapioki
  • glinka biała
  • ziemia okrzemkowa
  • skrobia z maranty trzcinowej

Dla osób o wyjątkowo wrażliwej skórze, polecane są produkty gdzie soda została zastąpiona wodorotlenekiem magnezu, jak w delikatnym dezodorancie w kremie dostępnym w drogerii z kosmetykami naturalnymi MadamNatura. Ostatnim pod względem zawartości składnikiem są olejki eteryczne, będące naturalną esencją zapachów. Starannie dobrane olejki eteryczne nie tylko nadają niepowtarzalną kompozycję zapachowa, ale też dzięki swoim właściwościom uzupełniają działanie antybakteryjne i łagodzące innych składników dezodorantu.

Zalety naturalnych dezodorantów w kremie.

Dezodoranty w kremie cieszę się zaufaniem i popularnością, ze względu na skuteczną i w pełni naturalną recepturę. Zawarte składniki nie obciążają skóry ani nie ograniczają naturalnego procesu pocenia się. Są w pełni bezpieczne dla skóry i nie wywołują podrażnień, co jest szczególnie ważne dla osób o wrażliwej skórze. W naturalnym dezodorantach nie ma miejsca na konserwanty, barwniki, czy inne substancje o dyskusyjnym wpływie na zdrowie. Formuła bogata w naturalne olejki i masła kosmetyczne zapewnia właściwą pielęgnację i nawilżenie, skutecznie rozwiązując problem suchej i swędzącej skóry pod pachami. Dezodorant w kremie są szczególnie bliskie osobom dbającym o środowisko ze względu na wegańskie składniki i ekologiczne opakowanie. Kosmetyk też jest bardzo wydajny – już niewielka ilość produktu wystarczy by zapewnić skórze ochronę przez cały dzień.

Jak używać dezodorantu w kremie?

Aplikacja dezodorantów w kremie nie jest skomplikowana, ani czasochłonna. Odrobinę produktu wystarczy nabrać za pomocą palców, a następnie nałożyć na czystą i suchą skórę pod pachami. Delikatnymi, okrężnymi ruchami należy wsmarować produkt aż to całkowitego wchłonięcia. W przypadku bardzo wrażliwej skóry, można lekko roztopić dezodorant przed aplikacją, delikatnie rozcierając go na dłoni. Zazwyczaj nałożony początkiem dnia dezodorant gwarantuje przyjemną świeżość cały dzień, jednak nie ma przeciwwskazań by stosować go częściej, według indywidualnych potrzeb.

Naturalnie, skutecznie i ekologicznie – 3 x tak!

Dezodorant w kremie stanowi świetną alternatywę dla chemicznych formuł, skutecznie neutralizując nieprzyjemny zapach potu i pielęgnując delikatną skórę pod pachami. Bezpieczny, naturalny skład zamknięty w biodegradowalnym opakowaniu sprawia że świeżość i komfort, który daje kosmetyk nie są w żaden sposób zmącone obawą o negatywny wpływ na zdrowie i środowisko.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.