kobieta w masce antysmogowej

Mieszkańcy wielu ośrodków w Polsce i na świecie cierpią dzisiaj z powodu smogu. Przed jego negatywnymi skutkami można się jednak ochronić, stosując certyfikowane maski antysmogowe firmy Respro. To innowacyjne rozwiązanie dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie. 

Problem smogu opanowuje coraz większą część świata. Wraz z nim nasilają się choroby płuc, alergie. Spada jakość życia. Zespół ekspertów z Respro podąża za tymi zmianami, wciąż udoskonalając swoje maski przeciwsmogowe pod kątem funkcjonalności i designu. Najnowsze modele z innowacyjnymi rozwiązaniami weszły do sprzedaży w sezonie 2019/2020.

Dzięki nim m.in. maski lepiej przylegają do twarzy, pozwalają na większy przepływ powietrza i są bardziej odporne na zmiany temperatur. W efekcie otrzymujemy w pełni nowoczesne, wygodne i skuteczne rozwiązanie dla aktualnych problemów związanych ze smogiem. 

Maska przeciwsmogowa – rozwiązanie dla twoich potrzeb

Tak zaprojektowane maski przeciwsmogowe poprawiają dziś jakość życia setkom tysięcy ludzi na całym świecie. Mieszkają oni w dużych aglomeracjach, na przedmieściach i terenach wiejskich. Prowadzą aktywny tryb życia, trenują lub jedynie podróżują między pracą a domem.

Dzieli ich sposób bycia i środowisko, w jakim żyją. Łączy – świadomość tego, jak konieczna jest dzisiaj ochrona przed szkodliwym wpływem smogu, toksyn i alergenów. Zespół Respro, projektując maski antysmogowe, bierze pod uwagę te różnice i dopasowuje swój produkt do indywidualnych potrzeb użytkowników. 

Dzięki temu, że maski są dostępne w dwóch rozmiarach, pasują dla 90% populacji. Dodatkowo w każdej z nich znajduje się wymienny filtr w typie zaprojektowanym do poziomu stężenia smogu w powietrzu i rodzaju aktywności.

Obecnie do wyboru są aż 3 rodzaje filtrów: uniwersalny, sportowy i kombinacyjny do stosowania w warunkach wysokiego stężenia smogu. Poza tym Respro oferuje modele masek w różnych wariantach. Wśród nich są m.in. maski do biegania dla osób intensywnie uprawiających sport, maski dla alergików czy do codziennego użytku. 

Ochrona na co dzień i podczas treningu

W zanieczyszczonym środowisku maska przeciwsmogowa przydaje się podczas każdego, dłuższego wyjścia z domu. Można ją założyć w drodze do pracy, na zakupy, do kina czy na spotkanie z przyjaciółmi. Z myślą o takich codziennych sytuacjach powstała linia masek Techno i bardziej luksusowych Techno Plus. Designerskie, wykonane z trwałego neoprenu idealnie dopasowują się do kształtu twarzy, zapewniając skuteczną ochronę przed szkodliwymi substancjami z powietrza. 

Nieco inną budową i właściwościami charakteryzuje się maska do biegania i uprawiania innych dyscyplin sportowych. Przede wszystkim zapewnia lepszą ochronę i większy przepływ powietrza podczas intensywnego wysiłku.

Modele z najnowszej kolekcji CE Cinqro i Sportsa można stosować jako maski na rower, do joggingu i ćwiczeń ruchowych o różnej intensywności. Nie mniej skuteczne są maski antysmogowe Sport Allergy zaprojektowane z myślą o uprawiających sport alergikach. To dostosowana do potrzeb sportowców wersja maski przeciwalergicznej przeznaczonej do codziennego stosowania. Obie są wykonane z nieuczulających materiałów i wyposażone w specjalny filtr. 

Maska antysmogowa – kiedy ją stosować? 

Maska antysmogowa nie przepuszcza do naszego organizmu szkodliwych substancji zawartych w powietrzu. Dzięki temu pozwala zminimalizować ryzyko dolegliwości ze strony układów: nerwowego, oddechowego i krążenia. To rozwiązanie odpowiednie dla każdego, kto jest narażony na przebywanie w zanieczyszczonym środowisku.

Wybierają je osoby, które chcą ochronić zdrowie przed smogiem lub zatrzymać nasilanie się jego negatywnych skutków. Wreszcie maska na rower i do biegania powinna stać się nieodłącznym wyposażeniem każdego sportowca, dla którego priorytetem jest troska o dobrą kondycję fizyczną.

Pomimo że stężenie smogu bywa największe zimą, to maski antysmogowe można nosić przez cały rok. W okresach pylenia, chronią przed objawami alergii. Są także skutecznym zabezpieczeniem przed spalinami samochodowymi generowanymi przez 365 dni w roku. 

Maska przeciwsmogowa – wszędzie tam, gdzie smog atakuje

Brytyjska marka Respro wypuściła na rynek pierwsze maski przeciwsmogowe w 1993 r. Od tego czasu działa w 26 krajach na świecie, przede wszystkim tam, gdzie smog osiąga alarmujący poziom: w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Indiach.

Tak dużą popularność firma zawdzięcza niemal trzydziestoletniemu doświadczeniu, ponadprzeciętnej wiedzy i otwarciu się na innowacyjne rozwiązania. To sprawia, że na rynku nie ma obecnie produktu, który skuteczniej odpowiadałby na rosnący problem smogu. 

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.