zblizenie na twarz mlodej kobiety

W dzisiejszych czasach trądzik jest zmorą nie tylko nastolatków, ale także i osób w wieku dojrzałym. Zmiany skórne w postaci niedoskonałości, wągrów oraz rozszerzonych porów występujących na cerze, negatywnie wpływają zarówno na wygląd jak i kondycję psychiczną.

Prostym sposobem na walkę z uporczywymi kompleksami jest regularne korzystanie z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Jedną z nowości dostępnych w salonach urody, jest zabieg Termalizacji Acne wykonywany przy użyciu lasera The Epi Lab.

Co powoduje trądzik?

Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu zmian trądzikowych? To pytanie bardzo często pojawia się w głowie osób zmagających się z tą przykrą dolegliwością. Trądzik pospolity jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, która może pojawić się niezależnie od wieku.

Za główną przyczyną trądziku uważa się zaburzenia prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego oraz predyspozycje genetyczne. Warto pamiętać o tym, że nieprawidłowa dieta, niewłaściwa pielęgnacja skóry, stosowanie ostrych przypraw, spożywanie nadmiernej ilości czekolady oraz palenie papierosów, są czynnikami nasilającymi objawy trądziku.

Zarówno leczenie, jak i usuwanie zmian trądzikowych jest niezwykle czasochłonnym i skomplikowanym procesem. Profesjonalne zabiegi kosmetyczne do wykonania, których wykorzystuje się specjalistyczną aparaturę skutecznie niwelują niedoskonałości, gwarantując tym samym natychmiastową poprawę wyglądu skóry twarzy.

Jak wygląda zabieg Termalizacji Acne?

Termalizacja Acne jest innowacyjnym zabiegiem kosmetycznym dedykowanym osobom z cerą skłonną do powstawania niedoskonałości oraz bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi. Wykonywany jest przy użyciu lasera The Epi Lab, którego działanie oparte jest na hybrydowym połączeniu dwóch laserów emitujących fale o różnej długości – 810 nm oraz 950 nm.

Więcej informacji na temat urządzenia The Epi Lab oraz jego zastosowania, dostępnych jest na stronie internetowej https://epilabpolska.pl/. Zabieg jest bezinwazyjny, dzięki czemu też bezpieczny i w pełni bezbolesny, co więcej czas jego trwania nie przekracza zazwyczaj 15 minut. Po jego wykonaniu cera jest rozjaśniona, ujędrniona, a także delikatnie zaczerwieniona.

Zgodnie z opinią specjalistów i samych pacjentek, widoczną poprawę kondycji skóry można zauważyć już po trzecim zabiegu. Niemniej jednak w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów, przeprowadzanych w odstępach 3-4 tygodniowych.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.