kobieta-bawią-się-na-wigilii-firmowej

Niemal wszyscy słyszeliśmy lub braliśmy udział wigilijnym spotkaniu firmowym. Coroczna impreza odbywająca się w grudniu jest przez nas mniej lub bardziej lubiana.

Wszystko zależy tak naprawdę od pomysłu jaki pracodawca na ten dzień ma. Impreza tego typu zawsze będzie lepiej wspominana, gdy uczestnicy będą mogli się nieco pobawić i odetchnąć, niż odbębnić po prostu kolejną nudną posiadówkę, tym razem nad barszczem z uszkami.

Coraz częściej wigilia firmowa łączona jest z innymi aktywnościami. My proponujemy spotkanie świąteczne z warsztatami!

Dlaczego warsztaty?

Z pewnością zaskoczyło Cię czytelniku, skąd pomysł połączenia wigilii firmowej z warsztatami? Otóż jak wspomniane to było na początku, pracownicze wyjścia tego typu nie mogą być kolejnym spotkaniem w restauracji przy dobrych potrawach i lampką wina. Owszem, uroczysta kolacja to stały punkt programu, jednakże nie może być punktem jedynym! Na podobnych wyjściach byli niemal wszyscy i z pewnością każdego już nieco znudziły.

Organizując dodatkowe aktywności na „wigilijny” dzień, pracodawca ma świetną okazję do zdobycia kilku plusów u swoich pracowników. Wszak każdemu przyda się chwila oddechu od codziennych, służbowych obowiązków. 

Dodatkowym, bardzo istotnym atutem organizacji warsztatów jest możliwość zintegrowania zespołu. Wspólna zabawa, tworzenie i nauka nowych umiejętności pozwala każdemu lepiej się ze sobą zaznajomić.

Pracownicy mogą poznać swoje dodatkowe atuty, zaskoczyć innych wiedzą lub umiejętnościami, czy też po prostu dostrzec we współpracownikach z pokoju obok zupełnie nowe wartości. Oprócz tego warsztaty pozwolą nabyć uczestnikom nowe umiejętności, które przydadzą się w życiu codziennym. 

Jakie warsztaty zorganizować?

Grudniowa impreza w świątecznym klimacie wymaga też i takiej oprawy. Warsztaty, jakie możemy przygotować dla naszych gości mogą być przeróżne, my proponujemy jednak skupić się na tych związanych z Bożym Narodzeniem. 

Wielką frajdę gościom mogą sprawić warsztaty z pieczenia pierników! Niby banalne, a jakże ciekawe. Umiejętności nabyte w trakcie takiego szkolenia z powodzeniem można wykorzystać w domu, szykując święta z rodziną i dziećmi. Mistrzowie piekarnictwa zdradzą tajniki najlepszego ciasta, technik wypieku oraz zdobienia pierników. Na koniec uczestnicy mogą przygotować jeden, wielki, firmowy domek z piernika!

Kolejna propozycja to warsztaty z tworzenia bombek choinkowych oraz ozdób świątecznych. Pod okiem zawodowców uczestnicy nauczą się jak z podstawowych materiałów zrobić piękne ozdoby na choinkę czy stroiki. Kto wie, może ktoś z firmowego grona odnajdzie w sobie nowe talenty?

Na koniec absolutny hit – warsztaty z tworzenia lasu w słoiku! Nie ma chyba osoby, na których taki mikro-las nie zrobiłby wrażenia. Po zamknięciu, w słoju tworzy się swoisty, samowystarczalny mikroklimat. Takiej kompozycji nie trzeba nawet podlewać! Uczestnicy takich warsztatów nauczą się wszystkiego, co konieczne aby własnoręcznie stworzyć taki mikro-zagajnik.

Aby jeszcze bardziej oddać ducha świąt, na warsztatach dostępne dla uczestników będą rośliny typowo „zimowo”, a także świąteczne mini ozdoby i światełka! Efekty prac każdy będzie mógł zabrać do domu, a następnie… stworzyć własne mini-bio-środowisko wraz z rodziną. 

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.