kobieta-z-plecakiem-i-telefonem-na-tle-niebieskiej-ściany

Nie podlega żadnej dyskusji, ze najbardziej funkcjonalnym oraz potrzebnym elementem telefonu komórkowego jest wyświetlacz. To właśnie na nim wykonujemy wszystkie polecenia jak również, dokonujemy na nim ruchów palcem w celu odczytu wiadomości, wykonania połączenia i wielu innych ważnych czynności, które pomagają uruchomić tkwiące w nim funkcje.

Czy warto wybrać folię hydrożelową na telefon?

Tak samo jak potrzebny i niezastąpiony bywa tez delikatny. Cienka szklana powłoka jest bezbronna w zetknięciu z twardym podłożem, co w ostateczności skutkować może popękaną linią pajęczyn na naszym wyświetlaczu albo też całkowitej destrukcji.

I oto właśnie aby zapobiec takim tragicznym sytuacjom, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo ekranu w jak najlepszy sposób.

Na rynku pojawiła się dość szeroka gama przeróżnych szkieł ochronnych hartowanych jak również folii. Szczególną uwagę warto zwrócić na folię hydrożelową na ekran telefonu. Jest to nowoczesny produkt a jednocześnie niezwykle praktyczny.

Czym charakteryzuje się folia hydrożelowa?

Folie hydrożelowe składają z trzech warstw: pozycjonującej, hydrożelowej oraz ochronnej.

Warstwa pozycjonująca – dzięki niej uniknąć możemy sytuacji kiedy to pojawiają się znienawidzone a jakże często występujące pęcherzyki powietrza pod naklejanym szkłem. Uzyskujemy przez to nie tylko nieskazitelną wygodę naklejania ale również idealne dopasowanie, zwłaszcza brzegi telefonów są idealnie osłonięte co bywa utrudnione przy naklejaniu zwykłego szkła. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w coraz częściej występujących zaokrąglonych wyświetlaczach telefonu.

Folie hydrożelowe to niezwykle cienka powłoka ochronna o grubości około 0,18 minimetrów, czyli prawie dwa razy mniej od standardowego szkła. Mimo tego nie przeszkadza to zupełnie w uzyskaniu ochrony idealnej. Wytrzymałe tworzywo chroni ekran przed popękaniem, natomiast powłoka hydrofobowa oraz oleofobowa zadba o perfekcyjny wygląd samoistnie niwelując drobne rysy oraz zapobiegając odciśnięciu palcom na ekranie.

Idealna przeźroczystość i wspaniały materiał nie mają wpływu na codzienne użytkowanie, nie utrudniają funkcji dotykowych, nie załamują barw przez co założona powłoka nie wpływa niekorzystnie na kolorystykę urządzenia zachowując oryginalne piękno barw.

Wysoka jakość i odporność na uszkodzenia

Pozornie zdawać by się mogło, że mamy do czynienia z zwykłą folią poliwęglanową jednakże mimo wszystko folia hydrożelowa ma tutaj znaczną przewagę. Dzięki zastosowanej samo generacji posiada ona cechy które pozwalają na nowy, nieskazitelny wygląd naprawdę przez długi czas. W przeciwieństwie do zwykłych szkieł hartowanych nie pęka a także nie jest wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Pomimo tego, iż ochrona jest niemal niewidoczna spełnia dokładnie te same funkcje które są przypisane dla znacznie grubszego szkła hartowanego.

Montaż jest niezwykłe łatwy i przyjemny, tak samo sytuacja wygląda w przypadku demontażu. Wystarczy delikatnie podnieść folię paznokciem, a ta błyskawicznie odklei się od ekranu nie pozostawiając żadnych śladów.

Podsumowując ta forma ochrony ekranu jest niezwykle nowoczesna i precyzyjna ochrona ekranu.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.