radosna-kobieta-w-parku-z-wózkiem-dziecięcym-pozuje-do-zdjęcia

Minęły już te czasy, w których młode mamy siedziały w domu, podróżując co najwyżej palcem po mapie. Dzisiaj wiele kobiet prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Pracują, przemieszczają się i zwiedzają. Zresztą ojcowie również nie są inni.

Całe rodziny, nawet z małymi dziećmi wyjeżdżają i poznają otaczający ich świat. No tak, ale taka podróż wymaga odpowiedniego ekwipunku. Jak wybrać właściwy wózek?

Różne możliwości montażu

Przede wszystkim wózek powinien być przygotowany na każdą sytuację. Właśnie dlatego dobrze, aby umożliwiał ułożenie go w różnych pozycjach. Z jednej strony musi pełnić funkcję łóżeczka, z drugiej strony umożliwiać przerobienie go na spacerówkę.

Dzięki temu bez problemu skorzystamy z niego zarówno podczas opalania na plaży, wędrówki po lesie, jak i zwiedzania muzeum. Wózek Britax oferuje na przykład możliwość zarówno montażu przodem do kierunku jazdy, jak i tyłem do kierunku jazdy.

Wygodne siedzisko

Poza tym w podróży niezwykle istotne jest wygodne siedzisko. Wózek Britax GO NEXT2 wyposażony został w wyjątkowo wytrzymałe i funkcjonalne zawieszenie, które amortyzuje wszelkie nierówności.

Dodatkowo posiada dmuchane koła, które świetnie radzą sobie z ewentualnymi wybojami. Warto też zwrócić uwagę, czy wózek posiada dodatkowe, przydatne funkcjonalności, takie jak chociażby daszek chroniący przed deszczem i słońcem oraz moskitiera, która uchroni je przed uporczywymi owadami.

Niebywale łatwe składanie

No i oczywiście kluczowym elementem w podróży jest możliwość składania wózka do jak najmniejszej postaci. Dzięki temu wózek Britax oraz inne modele może być wykorzystany podczas podróży autobusem, samochodem, a nawet samolotem. Bez problemu schowasz go do bagażnika albo wsiądziesz z nim do autobusu.

Niektóre modele wózków posiadają uniwersalny system składania, który zmniejsza jego objętość aż o 80 procent. Dodatkowo siedzisko zgina się w taki sposób, że nie ma ryzyka wybrudzenia wózka o podłoże.

Materiał łatwy do czyszczenia

W podróży duże znaczenie ma również łatwość czyszczenia wózka. Warto sprawdzić, czy użyte do jego produkcji materiały pozwalają na wygodne i bezproblemowe usunięcie plam, zacieków i tak dalej.

To ważne, ponieważ z pewnością nie raz będziemy musieli się zmierzyć z rozlanym sokiem albo lodami na patyku.

Wózek Britax – przydatny sprzęt

Kupując wózek, który wykorzystasz podczas podróży, pamiętaj o tym, by wybrany model nie przysparzał problemów, a jednocześnie stanowił pomoc w różnych sytuacjach.

Miej na uwadze w jakie miejsca podróżujesz najczęściej, jakie jest tam podłoże, czy preferujesz leżenie na plaży czy górskie wycieczki. Odpowiedź na wszystkie te pytania będzie decydująca w kontekście zakupu nowego wózka.