ślub w plenerze

Na ślub w plenerze decyduje się coraz więcej Par Młodych. Nic dziwnego! Ogród, łąka czy  jezioro to idealna sceneria na tę wyjątkową uroczystość. Piękna, budząca się do życia wiosna, słoneczne lato czy złota jesień to idealna oprawa weselnej zabawy. Jak zorganizować ślub w plenerze?

Jak zorganizować ślub w plenerze? – 5 porad

1. Wybierz miejsce wesela

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest znalezienie lokalu, który oferuje usługę organizowania wesela w plenerze. Jeśli zależy Wam na urządzeniu uroczystości w miejscu, w którym na co dzień nie organizuje się tego typu imprez, musicie uzgodnić kwestię wynajęcia miejsca z właścicielem i otrzymać pisemną zgodę.

2. Zadbaj o catering

W miejscu organizacji wesela, musi znaleźć się przyłącze do ciepłej i zimnej wody, a także miejsce, gdzie będzie obsługa.

3. Poinformuj gości

Wręczając zaproszenia, poinformuj gości, że wesele dobędzie się w plenerze, Dzięki temu będą mogli wybrać odpowiedni strój.

4. Załatw wszelkie formalności

Wesele w plenerze wiąże się z załatwianiem formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz Kościele. Przygotuj wszystko, zanim zaczniesz organizację ślubu.

5. Przygotuj odpowiednie dekoracje

Zadbaj o dekoracje, które będą tworzyć harmonię z naturalnym otoczeniem. Możesz to  zrobić samodzielnie albo zlecić przygotowanie profesjonalnej firmie, która zajmuje się takimi dekoracjami. Dla ciekawych przekazujemy kontakt do takiej firmy – https://dekorowanie.pl/portfolio/slub-cywilny-w-plenerze/

Jakie formalności prawne trzeba załatwić, aby wziąć ślub w plenerze?

Na ślub cywilny w plenerze decyduje się coraz więcej Par. Ta moda przyszła do Nas zza oceanu i co roku zdobywa coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego. Piękna sceneria nad jeziorem czy w bajecznym ogrodzie potrafi zachwycić.

Decydując się na ślub cywilny w plenerze, musisz liczyć się z formalnościami. Kosz ślubu cywilnego w plenerze regulowany jest poprzez ustawę kwota wynosi zazwyczaj około 1000 zł, a w cenie wliczona jest opłata za:

  • insygnia z wizerunkiem orła ustalonym dla godła RP,
  • paterę na obrączki oraz jej konserwację,
  • strój urzędnika dającego ślub, a także jego fryzjera,
  • ewentualne wynagrodzenia dla zastępcy kierownika USC,
  • koszty dojazdu na miejsce uroczystości.

Jeżeli decydujesz się na ślub kościelny w plenerze, możesz napotkać się na problem. Kodeks prawa kanonicznego zakłada, że ślub może odbyć się w miejscu uświęconym. Organizacja wesela w innym miejscu możliwa jest w wyjątkowych okolicznościach i wymaga zgody biskupa. Pamiętaj jednak, że rozpatrzenie takiej prośby może zająć nawet kilka miesięcy. Niestety nie ma pewności, że odpowiedź zostanie udzielona. Dlatego lepszym rozwiązaniem może okazać się np. ślub w kapliczce w górach.

Jakie dekoracje ślubne wybrać na wesele w plenerze?

Takie kapliczki są  dodatkowo zdobione np. drewnianą podłogą, żyrandolami, a dodatkowo wyposażone są w nagrzewnice, dzięki którym nie zmarzniecie.

Wybierając  ślub w plenerze, wybierzcie naturalne dekoracje, które będą doskonale komponować się z otaczającą Was naturą. Nie przesadzajcie z dodatkami.

Świetnym rozwiązaniem będą girlandy kwiatowe. Udekoruj krzesła wiązankami z żywych kwiatów, delikatnym płótnem lub dodatkowo kokardkami. Ważne, aby uniknąć przepychu, który mógłby zakłócić spójność i harmonię.

Piękny efekt uzyskacie poprzez rozstawienie na zimie lub zawieszając na drzewach lampiony. Delikatne światełka nie tylko rozświetlą miejsce, ale przede wszystkim wprowadzą Was w niezwykły nastrój i magiczny klimat.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.