kobieta je sałatke w pracy i siedzi przy laptopie

Diety pudełkowe zyskują coraz więcej zwolenników na całym świecie. Dzieje się to za sprawą łatwej dostępności do usług, wygody, a także różnorodności w ofercie. Czy wiesz, że kluczem do promowania lepszych relacji między pracownikami może być tak proste, jak zachęcanie ich do wspólnego posiłku od czasu do czasu?

W badaniu z 2015 r. Naukowcy z Cornell University pod kierownictwem Kevina Kniffina przyjrzeli się, w jaki sposób dzielenie się posiłkami wpływa na dynamikę grupy pracowniczej wśród różnych grup strażaków. Po 15 miesiącach obserwowania różnych grup straży pożarnej odkryli, że ci, którzy regularnie jedli posiłki, mieli lepsze wyniki w pracy zbiorowej niż ci, którzy tego nie robili.

Jak wykorzystać dietę pudełkową w pracy menadżerskiej?

Warto zauważyć, że menedżerowie z różnych branż mogą znaleźć dużą wartość w tym badaniu. Podczas gdy większość ludzi myśli o działaniach takich jak zaufanie spada, gdy słyszą słowa „ćwiczenie budowania zespołu”, wspólne spożywanie posiłków może być prostszą i bardziej skuteczną strategią. Zamówienie diety pudełkowej do biura 5 razy w tygodniu w ustalonych porach pozwoli na ułatwienie w osiągnięciu tego celu. Przekonaj się!

Rozwijanie relacji koleżeńskich

W całej historii ludzkości dzielenie się posiłkiem było często skutecznym narzędziem do łączenia ludzi i budowania poczucia jedności. Umożliwiając pracownikom wspólne posiedzenie przy wspólnym posiłku, mogą oni się zrelaksować i zacząć się poznawać na głębszym poziomie.

Odkrywając wspólne cechy, pracownicy mogą pogłębić swoje relacje. Nawet jeśli pracownicy pracują blisko przez lata, mogą nigdy się nie poznać poza kontekstem pracy. Dzielenie się posiłkiem wraz z dietą pudełkową to doskonała okazja do poznania się pracowników.

Poprawa produktywności

Korzyścią z większego poczucia intymności wśród współpracowników jest to, że często prowadzi to do zwiększenia wydajności. Oddziały strażackie, które zwykle jadły razem posiłki, częściej uzyskiwały wyższe wyniki w swojej pracy niż te, które tego nie robiły.

Dzieje się tak, ponieważ dzielenie się posiłkami sprzyja spójności, co z kolei pomaga pracownikom lepiej współpracować i ostatecznie zwiększyć produktywność. Jeśli chcesz zastosować bardziej tradycyjne ćwiczenia integracyjne, możesz poprosić pracowników o wspólne planowanie i przygotowanie posiłku. Taką możliwość daje dieta pudełkowa.

Współpraca na różnych poziomach

Wszyscy muszą zjeść lunch. Zapewniając lunch swoim pracownikom, możesz zgromadzić ich wszystkich razem w jednej porze. Promowanie relacji między działami może być bardzo korzystne, ponieważ pomoże pracownikom docenić różne role w firmie.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.