Długie i gęste włosy z jednej strony cieszą i wprowadzają w zachwyt, a z drugiej – powodują niemałe problemy. Stylizowanie włosów ciężkich i grubych, a do tego z tendencją do puszenia się, to nie lada wyzwanie. Plączące się kosmyki sprawiają trudności w czesaniu na mokro i na sucho. Tak niesforne włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, a także narzędzi takich jak Tangle Teezer, który pomaga ujarzmić niezdyscyplinowaną fryzurę.

Spa dla włosów

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu. Jeśli chcesz mieć zadbane, lśniące i miękkie włosy, stosuj dopasowane do nich produkty. Zaczynając od najprostszych, domowych sposobów – stosuj własnoręcznie zrobione maski. Trudne w układaniu włosy potrzebują głębokiego nawilżenia, co z pewnością przynieść może oliwa z oliwek lub olej kokosowy. Nałóż na wilgotne włosy i zapewnij im ciepło, np. przykrywając ręcznikiem. Dzięki temu składniki odżywcze zostaną szybciej wchłonięte w głąb struktury włosów.

W następnej kolejności stoją kosmetyki do pielęgnacji. Bardzo ważne jest, jakiego szamponu używasz. Stosuj szampony o wysokich właściwościach nawilżających, wygładzających, przeznaczone do suchych i niesfornych włosów. Następnie wypróbuj odżywki, które nadadzą włosom blask. Jeśli masz włosy farbowane, mieszaj kosmetyki ze sobą – te do włosów farbowanych wraz z tymi nawilżającymi.

Dla wzmocnienia efektu wygładzenia warto zastosować specjalistyczne maski. Pokryj nimi włosy (nie od nasady) i jeśli masz taką możliwość – wprowadź włosy do sauny. Zabiegi z parą skutecznie nawadniają suche i łamiące się włosy.

Po całej pielęgnacji nie zapomnij o olejkach wygładzających. Dzięki nim Twoje włosy zyskają wzmocnienie i blask.

Nie rwij włosów z głowy!

Trudne w rozczesaniu włosy, szczególnie po umyciu, trzeba traktować w sposób specjalny. W tym przyda się Tangle Teezer – specjalistyczna szczotka do włosów, która zapobiega wyrywaniu włosów podczas czesania. Dzięki temu nie tylko zachowasz cenne kosmyki, ale zaoszczędzisz sobie bólu podczas rozczesywania fryzury. Jest idealna dla osób, których włosy potrzebują wygładzenia i zapobiegania przed elektryzowaniem się. Tangle Teezer jest małych rozmiarów, więc zmieści się do każdej damskiej torebki i może przydać się w podróży. Specjalna konstrukcja szczotki sprawia, że nadaje się ona również jako masażer skóry głowy. Tangle Teezer z łatwością poradzi sobie nawet z długimi i plączącymi się włosami – wystarczy rozpocząć czesanie od końcówek, przesuwając się stopniowo w górę głowy. Dzięki tej szczotce z pewnością uzyskasz gładką i piękną fryzurę!