Efekty zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym wielu osobom kojarzą się ze zbyt dużymi, „napompowanymi” wargami. Do takiego stanu może doprowadzić nieodpowiednie użycie wypełniacza. Decydując się na powiększanie ust w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej, możesz mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny, a jego rezultaty dopasowane do Twojej urody.

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu go w odpowiednie miejsca warg, a następnie rozmasowaniu skóry, aby preparat rozprowadził się równomiernie. Zabieg powinien zostać przeprowadzony przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Wówczas można mieć pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie, nie pojawią się skutki uboczne (na przykład grudki, asymetria czy zbyt mocne wypełnienie), a efekt ostateczny będzie bardzo naturalny.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym w katowickiej Klinice Miracki zawsze jest poprzedzone konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista zapyta Cię o efekt, jaki chcesz osiągnąć po zabiegu. Sprawdzi również, czy nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych do jego wykonania. Po konsultacji można nawet od razu przejść do właściwego etapu zabiegu, który rozpoczyna się od nałożenia na okolice ust preparatu znieczulającego. Kwas hialuronowy wstrzykuje się w wargi przy pomocy bardzo cienkiej, tępo zakończonej igły. Środek ten ma postać bardzo plastyczną, dlatego też po jego wprowadzeniu specjalista od razu rozpoczyna modelowanie ust, rozprowadzając preparat równomiernie, by zostały one powiększone, ale nadal prezentowały się naturalnie.

Usta po kwasie hialuronowym mogą być lekko opuchnięte – nie należy się jednak tym przejmować, gdyż ewentualny obrzęk szybko znika. Zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że nie wymaga szczególnej rekonwalescencji. Od razu można wrócić do swoich aktywności i obowiązków. Szczególnie istotna w ciągu kilku dni po zabiegu jest troskliwa dbałość o ostrzyknięty obszar – nie należy go zbyt mocno uciskać, wykonywać intensywnych odkształceń mimicznych. Warto również stosować substancje lekko łagodzące na opuchlizny, aby usta jak najszybciej wróciły do formy i pięknego kuszącego kształtu. Lekarz przekaże Ci niezbędne zalecenia po zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełniania ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg przywracający skórze sprężystość i poprawiający proces wiązania wody w komórkach. Wypełniacz sprawia, że wargi stają się nie tylko większe i pełniejsze, ale też bardziej nawilżone. Linia ust jest po zabiegu skorygowana – można uzyskać ich pożądany kształt, podnieść opadnięte kąciki ust, wypełnić ubytki tkankowe, np. w miejscu blizny. Kwas hialuronowy pomaga zniwelować asymetrię ust oraz zredukować zmarszczki znajdujące się w tej okolicy.

Efekty pojawiają się praktycznie od razu. Oczywiście usta na początku wyglądają na większe, może pojawić się też lekkie zaczerwienienie czy drobne siniaki. W związku z tym pełne rezultaty powiększenia ust kwasem hialuronowym pojawiają się dopiero po kilku dniach. Czas utrzymywania się efektu powiększonych ust jest uzależniony od wielu różnych czynników, jednak u większości osób to średnio 8-12 miesięcy. W sprzyjających okolicznościach jednak rezultat widoczny jest nawet do 2 lat. Zabieg powiększania ust można bezpiecznie powtarzać w chwili, kiedy poczujemy, że nasze usta ponownie tracą idealną jędrność i kształt.

W razie innych pytań na temat zastosowania kwasu hialuronowego zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.