kobieta z kreconymi wlosami

Jeśli marzysz o hollywoodzkich lokach, prawdopodobnie jesteś posiadaczką prostych włosów. Z kolei kobiety z kręconymi włosami marzą o gładkich, prostych kosmykach. Niezależnie od Twoich preferencji są na rynku urządzenia fryzjerskie, które pomogą Ci w każdej metamorfozie i to bez konieczności wychodzenia z domu!

Kręcone włosy niejedno mają imię – mogą to być lekkie, fale w stylu hollywoodzkim lub z pozoru niedbałe, „uczesane przez wiatr” fale w stylu surferskim. Fanki precyzyjnych i misternych, krótkich fryzur mogą postawić na loczki, a’la nowoczesne afro. Co wybierasz?

Fale – użyj falownicy lub… dłoni!

Delikatne fale są jednym z najgorętszych trendów, które mimo upływu kolejnych sezonów nie schodzą z wybiegów mody i czerwonych dywanów. Jeśli nie masz naturalnie falowanych włosów możesz uzyskać taki look dzięki  urządzeniu takiemu jak np. falownica do włosów, która szybciej i równomierniej tworzy stylowe fale. Falownicy używasz podobnie jak prostownicy, ale zamiast przesuwać jej po pasmach, postępujesz posobnie jak w przypadku nakładki do karbowania, czyli ściskacz jedno pasmo i puszczasz, ściskasz, puszczasz, aż dojdziesz do końcówek, które najlepiej postawić proste.

Jeśli chcesz uzyskać efekt niedbałych, rozproszonych, lekkich fal – możesz skorzystać z metody „gniecionej” i specjalnego specyfiku do włosów w spraju. Kosmetyki te są najczęściej oparte na soli morskiej, która szybko i naturalnie nadaje efekt, lekko matowych, nadmorskich falowanych pasm. Po umyciu i wysuszeniu włosów należy je lekko spryskać kosmetykiem i delikatnie ugnieść końcówki włosów w dłoniach. Gotowe!

Loki – tu sprawdzi się lokówka i wałki

Loki są bardzo kobiecą fryzurą, która naprawdę nie zajmuje więcej czasu niż zwykłe modelowanie. Aby stworzyć klasyczne loki podobne do tych, które widujesz na zdjęciach gwiazd z czerwonego dywanu, będziesz potrzebowała narzędzia takiego jak klasyczna lokówka do włosów. Co ciekawe, z lokami świetnie radzi sobie również prostownica, ale wyczarowanie za jej pomocą loków wymaga nieco więcej wprawy.

Jeśli używasz lokówki, pamiętaj, że cieńsze pasma nawijasz bliżej twarzy, a grubsze loki tworzysz z tyłu głowy – taka technika daje maksymalnie naturalny i nieprzerysowany efekt. Pamiętaj, tylko aby zabezpieczyć włosy specjalnym serum termoochronnym! Loki możesz również stworzyć z użyciem wałków – podobnie jak w przypadku lokówki – dobierasz ich odpowiednią grubość – węższe założysz przy twarzy, a grubsze z tyłu głowy.

lokówki

Aby uzyskać loki, musisz nawinąć włosy naokoło wałka – tak jak w przypadku lokówki. Niestety zakładanie wałków (szczególnie z tyłu) jest dość niewygodne i zdecydowanie bardziej czasochłonne niż użycie dobrej lokówki. Gotowe loki możesz delikatnie rozczesać placami (nie czeszemy ich szczotką i grzebieniem!) i utrwalić delikatnie lakierem.

Sprężyny – loczki

Drobne loczki najlepiej sprawdzą się w przypadku krótkich włosów. Jest to niestety jedna z trudniejszych fryzur do samodzielnego wykonania. Każde pasmo włosów należy wcześniej lekko podsuszyć i nałożyć na nie piankę. Następnie zawijać włosy wokół własnej osi w kształcie litery „O” i przyczepiać je spinkami do skóry głowy. Oczywiście „mokra włoszka” jest już passe. Jeśli chcesz uzyskać modny look, po ich wyschnięciu rozczesz je delikatnie i utrwal lakierem. Fryzura ta wygląda najkorzystniej przy włosach farbowanych w stylu sombre lub ombre, ponieważ jaśniejsze końcówki najlepiej podkreślają oryginalny look.

Niezależnie od tego, na jakie loki stawiasz, pamiętaj, że każda stylizacja na gorąco jest wyzwaniem dla włosów. Aby nie zniszczyć ich lokówką, falownicą do włosów lub prostownicą staraj się nie ustawiać na nich najwyższych temperatur i odpowiednio zadbać o zabezpieczenie włosów. Na końcówki włosów, poza sprayem lub serum chroniącym przed wysokimi temperaturami, możesz nałożyć odrobinę olejku np. jojoba, chia, makadamia.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.