kobieta uchwycona z profilu trzyma się za końcówki włosów

Nie jedna kobieta marzy o długich, pięknych włosach. Niestety wciąż jest ich za mało i rosną one za wolno. Jednak istnieją naturalne sposoby dzięki którym proces ten można nieco przyspieszyć, a w efekcie przyczynić się do wzrostu długości włosa nawet o 2 cm w skali miesiąca. Jakie są skuteczne sposoby na porost włosów.

Zapuszczanie włosów jest żmudnym procesem do którego należy podejść z niezwykłą cierpliwością. Średnio w skali miesiąca włosy rosną od 1-1,5 cm, co daje w skali roku maksymalnie 18 cm. Istnieją jednak proste naturalne sposoby, które pozwalają osiągnąć taki sam efekt w znacznie krótszym czasie.

Co na porost włosów?

Istotnym elementem pozwalającym na utrzymanie gęstych włosów, które będą zdrowe i szybko rosły jest zastosowanie zbilansowanej diety. Powinna ona być bogata w witaminy i minerały, których zadaniem jest wzmocnienie włosów od środka i zapewnienie im odpowiedniej struktury i tempa wzrostu. Dieta skoncentrowana na porost włosów powinna być oparta na właściwym nawodnieniu organizmu.

W tym celu powinno się wypijać minimum 2 litry płynów każdego dnia oraz spożywać sporą ilość owoców i warzyw. Skutecznym zabiegiem jest zastosowanie tabletek na porost włosów bogatych w biotynę oraz witaminę A,E i B.

Skuteczne sposoby na porost włosów

Poniżej przedstawione zostały skuteczne sposoby na porost włosów:

  • Oleje i olejki – natłuszczają, nawilżają oraz chronią włos przed złamaniem oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
  • Wcierki – zarówno te robione domowym sposobem, te alkoholowe, jak i gotowe do kupienia w postaci ampułek stosowane regularnie przyczyniają się do zahamowania wypadania włosów oraz wspomagają porost nowych.
  • Suplementy diety – takie jak witaminy z grupy B, cynk, selen, żelazo doskonale wspierają zbilansowaną dietę. Warto również sięgnąć po suplementy w postaci ziołowych herbatek wspomagających organizm w wzmacnianiu włosów, skóry i paznokci. Bardzo dobrym wyporem jest skrzyp polny oraz napar z pokrzywy.
  • Podcinanie końcówek – jest to sposób mający na celu pozbycie się zniszczonych włosów oraz stymulację podciętych do wzrostu,
  • Mycie włosów w letniej wodzie – zwłaszcza z masażem w pozycji głową w dół. Pobudzone zostaje krążenie w skórze głowy, co przyczynia się do wzmożonej pracy cebulek włosów.
  • Preparaty na porost włosów – ich zadaniem jest pobudzenie cebulek do pracy, ochrona ich (przed np. szkodliwym działaniem promieni UV) oraz nawilżenie włosów. Zalecane jest zastosowanie szamponu na porost włosów, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz odpowiedniej odżywki na porost włosów.
xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.