Surfing staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportu nawet w Polsce. Zagłębiem surfingu stał się Hel, gdzie w lato można szaleć na otwartym morzu, a poza sezonem mierzyć siły na zamiary w spokojnej zatoce. Całkiem niezłe fale na Bałtyku oraz bliskość morza sprawiają, że coraz więcej Polek decyduje się na próbę konfrontacji z niepozorną deską.  Oczywiście oprócz doboru deski ważny jest też ubiór. Musi być ładny i modny, ale ponad wszystko liczy się funkcjonalność.

Jaki powinien być idealny strój kąpielowy do surfowania?

Marki tworzące stroje kąpielowe dla surferek stawiają właśnie na funkcjonalność. Jaki powinien być idealny strój kąpielowy do uprawiania surfingu?

  • Szybkoschnący
  • Dopasowany
  • Elastyczny
  • Zapewniający komfort ruchów

Zwróć więc uwagę na odpowiedni materiał, skład powinien być podany na metce. Zawsze spójrz też na przeszycia, zbyt mocno wystające lub ostre szwy będą uwierały i obcierały skórę. Powinny być schowane i przyjemne dla skóry. Stroje kąpielowe przeznaczone dla sportowców często będą miały też przy szwie umieszczony cieniutki silikonowy pasek, który chroni przed zsuwaniem się stroju w trakcie ruchu.

Profesjonalne marki będą oznaczały swoje stroje kąpielowe pod względem zaawansowania użytkownika.

  • Stroje kąpielowe dla zaawansowanych,
  • Stroje kąpielowe dla średnio zaawansowanych,
  • Stroje kąpielowe dla początkujących.

Jeśli chodzi o styl to są one bardzo podobne, natomiast będą się różniły wytrzymałością materiałów i krojem (strój kąpielowy dla osoby zaawansowanej będzie miał „lepsze trzymanie”, więc będzie nieco bardziej zakryty).

Rodzaje strojów kąpielowych przeznaczonych do surfowania

Szukając konkretnego modelu stroju kąpielowego do surfingu pomyśl jak dobrać strój kąpielowy do figury. Przeanalizuj wszystkie atuty i mankamenty sylwetki: jaki strój kąpielowy dla wystającego brzucha, jaki strój kąpielowy do dużego biustu, jaki strój kąpielowy będzie najlepszy dla niskich osób. Znając swoje zalety o wiele łatwiej będzie znaleźć idealny strój kąpielowy.

Możesz wybierać spośród strojów jednoczęściowych lub dwuczęściowych, w których górę może stanowić klasyczny stanik, biustonosz w typie Andrea, koszulka lub top. Nie musisz też wybierać klasycznych fig. Mogą być to np. spodenki kąpielowe.

Najmodniejszym i najbardziej profesjonalnym strojem do surfowania jest jednak jednoczęściowy kostium kąpielowy z długimi rękawami. Wygodny, chroniący przed słońcem i chłodną wodą. Kolorowy, wzorzysty i przypominający krojem ubiór surferek z Miami.

Czym się kierować wybierając stroje kąpielowe do sportów wodnych?

Wybierając strój kąpielowy do uprawiania sportów wodnych zwróć szczególną uwagę na rodzaj wybranej aktywności. Dla przykładu, jeśli kochasz skoki do wody, najlepszy będzie strój jednoczęściowy, który niekontrolowanie nie zsunie się i nie rozwiąże w czasie zetknięcia z wodą. W przypadku pływania i sportów wodnych takich jak surfing lub żagle wybór zależy jedynie od upodobań. Natomiast jeśli jesteś wielbicielką sportów plażowych takich jak siatkówka, kometka czy frisbee wybieraj wygodne stroje dwuczęściowe.

Wszystkie stroje kąpielowe przeznaczone do aktywności powinny być funkcjonalne, nieobcierające i wygodne. Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś się gdzie kupić strój kąpielowy wybierz się do sklepu sportowego, by przekonać się, która opcja sprawdzi się w Twoim przypadku…

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.