Zdrowie całego organizmu jest najważniejszym elementem, o który powinien dbać każdy z nas. Dzięki dobrej kondycji i samopoczuciu, możemy spełniać nasze cele, wykonywać obowiązki oraz realizować się na wielu polach. Również dostarczając sobie na co dzień niezbędnych związków, czerpiemy większą radość z życia. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę spełnia suplementacja. Jest ona niezwykle ważna zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy czasu na dostarczanie witamin i minerałów z pokarmów. Suplementacja diety dla kobiet znacznie różni się od tej, którą stosują mężczyźni. Mamy tutaj do czynienia nie tylko z innymi dawkami, ale również ze stosowaniem różnych środków. Sprawdźmy, jakie suplementy diety powinny wybrać panie, aby poprawić urodę i utrzymać zdrowie.

Suplementacja u kobiet. Jaką pełni rolę?

Wiele osób mylnie przyjmuje, że suplementy powinny być stosowane wyłącznie przez mężczyzn lub osoby aktywne fizycznie. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż na rynku możemy znaleźć wiele różnorodnych preparatów, które różnią się od siebie przeznaczeniem. Suplementy dla zawodowych sportowców zawierają inne środki i dawki niż te, które musi stosować niemalże każdy z nas. Zwłaszcza kobiety powinny zadbać o dostarczenie organizmowi konkretnych składników. Dzięki temu wszystkie procesy mogą przebiegać sprawnie i bez komplikacji, a my cieszymy się zdrowiem na odpowiednim poziomie. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Jakie suplementy dla kobiet będą najlepsze?

Nie ulega wątpliwości, że podstawowymi związkami w suplementach są witaminy i minerały. To właśnie one w głównej mierze odpowiadają za odpowiedni przebieg przemian w naszym organizmie oraz za kondycję narządów i układów. Dzięki przyjmowaniu witamin, usprawniamy pracę serca, wzmacniamy odporność, poprawiamy pracę mózgu, utrzymujemy urodę, czy też przyspieszamy przemianę materii. Suplementy diety — co ważne — mogą również pomóc nam w zapobieganiu chorobom, które często powodują negatywne skutki dla zdrowia. Są więc one niezbędne, abyśmy na co dzień czuły się pełne energii, posiadały dobre samopoczucie oraz wyglądały zdrowo. Preparaty witaminowe dla kobiet są oferowane przez każdy sklep z suplementami. Wybierając produkty w takim miejscu, zyskujemy pewność, że będą one bezpieczne i w pełni wartościowe.

Oprócz witamin, zwróćmy uwagę na takie związki jak:

— Żelazo — Niedobór żelaza w większości przypadków dotyczy właśnie kobiet. Może wynikać to m.in. z faktu, iż panie nie przepadają za czerwonym mięsem, w którym znajdziemy duże ilości tego minerału. Niedobór może doprowadzić do anemii, która z objawia się uczuciem ciągłego zmęczenia, sennością i bólami głowy.

— Kwas foliowy — Kwas foliowy to suplement, który jest niezbędny dla kobiet w ciąży. Nie oznacza to jednak, że nie możemy stosować go na co dzień. Jest on polecany przez lekarzy również dla pań, które starają się o dziecko. Niedobór kwasu foliowego występuje najczęściej u palaczy, a także u kobiet stosujących antykoncepcję oraz korzystających z solarium. Kwas foliowy jest niezbędny do funkcjonowania każdej komórki w naszym ciele.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.