Dla osób, które straciły część lub wszystkie włosy peruki są codziennością. Są też osoby, które po prostu chcą nowy jesienny kolor włosów bez farbowania włosów. Tak czy inaczej, istnieje wiele opcji w wyborze peruk.

Peruki z naturalnych włosów – jaką wybrać?

Wybór jest bardzo szeroki. Peruki z naturalnego włosia różnią się między sobą zarówno pod względem jakości, jak i ceny, co sprawia, że ​​poszukiwania są raczej zniechęcające dla niewtajemniczonych. Pojawiają się słowa takie jak monofilament, koronkowy przód, klej i ręcznie wiązane, a ktoś, kto nie wie zbyt wiele o perukach, może dostać zawrotu głowy.

Istnieją dwa rodzaje peruk z ludzkich włosów i syntetyczne. Jak można się domyślić, ludzkie włosy zapewniają najbardziej naturalny wygląd. Ponieważ włosy są prawdziwe, opadają i kołyszą się tak samo jak naturalne włosy. Ponadto można ją stylizować , suszyć na powietrzu, zakręcić loki lub wyprostować.

Mimo to istnieją różne rodzaje ludzkich włosów. Europejskie włosy, które są nieco lepsze, są najbardziej poszukiwane i najdroższe. Peruki z indyjskich włosów, który są bardziej miękkie i mają więcej tekstury, są również bardzo popularne, ale trochę tańsze. A peruki z chińskich włosów, które zwykle są gęste i proste, są najtańsze i najbardziej rozpowszechnione. Włosy azjatyckie stanowią 98% większości na rynku, a tylko około 2% peruk z ludzkich włosów jest z włosów europejskich.

Peruka z naturalnych włosów – jak dopasować do twarzy?

Kształt twarzy może mieć wpływ na to, jaki rodzaj peruki zostanie wybrany, ale nie zawsze jest to kluczowy czynnik. Kształt twarzy odgrywa większą rolę w przypadku gotowych do noszenia peruk syntetycznych, ponieważ są one wstępnie stylizowane. Na przykład osoba o okrągłej twarzy może zdecydować się na długą perukę, aby uzyskać efekt wydłużenia.

Długość włosów będzie zależeć głównie od wygody, stylu życia i preferencji stylu. Istnieją trzy kategorie długości, ale każda marka może mieć różne opcje długości. Krótkie peruki   – oprawiają twarz i leżą na karku. Peruki średniej długości – włosy na ogół sięgają do ramion.

Długie peruki – opadają za ramiona i układają się na środku pleców. Długość to ogólny punkt wyjścia, ale nie jest to ograniczenie, ponieważ wiele peruk można dostosować, przyciąć, pokolorować i stylizować — zwłaszcza peruki z ludzkich włosów.