audioteka

Piąty z kolei tom z serii thrillerów francuskiego mistrza pióra Bernarda Miniera to powrót w wyjątkowo dobrej formie. Wyjątkowa powieść kryminalna, opowiadająca o komendancie policji Martinie Servazie trzyma czytelników w napięciu już od pierwszych stron, w efektywny sposób łącząc wciągającą fabułę z portretami psychologicznymi nietuzinkowych bohaterów książki. 

„Siostry” piąta część cyklu o komendancie z Tuluzy w formie audiobooka

Kontynuacja poczytnego bestsellera, który podbił serca czytelników na całym świecie, rozpoczyna się w maju 1993 roku, w momencie gdy ciała dwóch dziewczynek, ubranych w komunijne sukienki, zostają znalezione nad brzegiem Garonny. Tym razem cofniemy się do czasów młodości znanego z poprzednich tomów policjanta, które stanie przed swoim pierwszym zadaniem, mającym na celu rozwikłanie tajemnicy brutalnego morderstwa, które odbiło się szerokim echem, wśród tutejszej społeczności. Sprawy nieoczekiwanie się komplikują w momencie gdy Servaz napotyka na swojej drodze ekscentrycznego autora okrutnych kryminałów, Erika Langa, którego dziewczynki były fankami, a jego osoba zdaje się być jakoś powiązana z całą tragedią. Po dwudziestu latach, które minęły od czasu zakończenia śledztwa, komendanta wciąż dręczą wątpliwości związane z tym, że jakich element całej układanki został pominięty. Nieoczekiwanie pewnej mroźnej nocy Lang znajduje zwłoki swojej żony, a obsesja Martina Servaza powraca, spędzają mu sen z powiek. Jak tym razem policjant poradzi sobie z nawiedzającymi go demonami przeszłości? Czy uda mu się mimo wszystko zachować odpowiednią dozę zimnej krwi i chłodnego myślenia, niezbędnego do rozwikłania zagadki?

„Siostry”, audiobook czytany przez Piotra Grabowskiego, w którym mamy okazję raz jeszcze wkroczyć w świat mrożących krew w żyłach wydarzeń, podanych w odpowiednio klimatycznej formie. Nowoczesna forma słuchowiska sprawia, że powieści możemy słuchać w komfortowy sposób, przy zgaszonym świetle, albo wykonując dowolne prace, w efektywny sposób łącząc przyjemne z pożytecznym.

Cykl, który stał się bestsellerem

Bernard Minier, jako jeden z najbardziej znanych twórców współczesnych kryminałów, potwierdza swój wyjątkowy kunszt pisarski, serwując nam odpowiednią dawkę rozrywki na najwyższym poziomie. Do tej pory w serii ukazały się takie tytuły jak: “Bielszy odcień śmierci”, “Krąg”, “Nie gaś światła”oraz “Noc”, które w szybkim tempie zyskały status jednych z najlepiej sprzedających się książek we Francji. Mroczne thrillery pozwalające na zatopienie się w wyjątkowo tajemniczej atmosferze, gdzie poszczególne wątki łączą się ze sobą  w najmniej oczekiwany sposób, to świetne rozwiązanie na długie wieczory, pozwalają puścić wodze fantazji w wykreowanym przez francuskiego pisarza świecie. Daj się porwać trzymającej w napięciu akcji, która budowana jest z charakterystyczną dla autora starannością.