cwiczenia w domu

Siłownie i kluby fitness sprzyjają efektywnemu treningowi z uwagi na dostępność zróżnicowanych przyrządów oraz akcesoriów do ćwiczeń, jednak poza ich terenem również można kompleksowo zadbać o wygląd swojej sylwetki. Trening w domu również może być wysoce skuteczny, zwłaszcza jeśli zadbamy o odpowiednie wyposażenie, które wcale nie musi nadwyrężać domowego budżetu. Zatem jaki sprzęt do ćwiczeń warto kupić? Oto nasze propozycje.

Sprzęt do ćwiczeń w domu – mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń należy do grupy akcesoriów, bez których trudno sobie wyobrazić owocny trening domowy. Dobrej jakości mata stanowi niezwykle przydatny sprzęt nie tylko do praktykowania jogi, ale również do wykonywania ćwiczeń rozciągających, a nawet treningu cardio w nieco bardziej statecznym wydaniu. Maty do jogi, które w ostatnim czasie zdały się domeną wielu polskich marek odzieży sportowej, takich jak m.in. Carpatree, powinny zapewniać wysoki poziom stabilności, maksymalny komfort codziennego użytkowania, a także były łatwe w czyszczeniu. Poszerzając wyposażenie swojego domowego sprzętu do ćwiczeń o matę do jogi warto zadbać o to, aby zachwycała nie tylko swoją funkcjonalnością, ale również przyciągała wzrok wyjątkowym designem.

Zestaw do ćwiczeń w domu – gumy oporowe

Gumy oporowe, czyli popularne taśmy flat bands to kolejny „must have” dla każdego, kto decyduje się na trening w domu. Gumy do ćwiczeń to rozwiązanie, które pozwala nie tylko uatrakcyjnić aktywność fizyczną, ale nadać jej jeszcze bardziej skutecznego charakteru. Gumy oporowe pozwalają bowiem stymulować rozwój dolnych i górnych partii ciała, przez co modelowanie sylwetki staje się zdecydowanie łatwiejsze. Wybierając taśmy flat bands warto zwrócić uwagę na poziom oporu, trwałość oraz jakość wykonania. Jest to o tyle istotne, że przyrządy do ćwiczeń w domu nie powinny powodować dyskomfortu podczas wysiłku czy generować bolesnych otarć czy odparzeń, jak często ma to miejsce w przypadku sprzętów niskiej jakości. Warto pamiętać, że gumy do ćwiczeń doskonale sprawdzają się podczas domowego treningu, ale równie dobrze można je zabrać ze sobą na siłownię czy w plener.

Akcesoria do ćwiczeń w domu – skakanka

Choć skakanka wielu z nas kojarzy się raczej z niepozorną zabawką z dzieciństwa niż z przyrządem do ćwiczeń fizycznych, to w rzeczywistości powinna znaleźć się w wyposażeniu każdej domowej siłowni. Skakanka pozwala bowiem przeprowadzić efektywny trening cardio niemal wszędzie – w domu, na siłowni lub na świeżym powietrzu, a to wszystko z uwagi na kompaktowe rozmiary i lekką wagę. Idealna skakanka do domowego treningu powinna być odpowiednio dostosowana do indywidualnych potrzeb, szczególnie w kontekście długości linki. Warto również, aby skakanka jako pełnoprawny element zestawu akcesoriów do ćwiczeń w domu była wyposażona w wygodne i miękkie rączki ułatwiające mocny i stabilny chwyt, a jej środek ciężkości był odpowiednio wyważony.