uśmiechnięta kobieta wskazuje punkt w górze

Roboty sprzątające z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego! Są niezwykle ciche, wygodne, a do tego pozwalają zaoszczędzić czas w codziennych porządkach. Nie wymagają również zbyt wysiłku, bowiem wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Wśród tych najlepszych i o dobrej cenie wymienia się iRobot Roomba 676. Jakie ma zalety i czy warto go kupić? 

Jak działa iRobot Roomba?

Roboty sprzątające działają dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Pionierem w dziedzinie robotyki i sprzętu jest iRobot, który został założony już w 1990 robot. To twórcy pierwszego robota odkurzającego. IRobot Roomba 676:

 • posiada 3-stopniowy system sprzątania, 
 • posiada wirującą szczotkę boczną, która umożliwia sprzątanie wzdłuż ścian i krawędzi,
 • posiada ruchomą głowicę,
 • ma wbudowany czujnik zabrudzeń,
 • posiada pojemnik na śmieci, który można łatwo i szybko wyciągnąć i opróżnić,
 • umożliwia czyszczenie każdej powierzchni: kafli, paneli, parkietu czy dywanówl

Robot sprzątający iRobot Roomba 676 wyposażony jest w 3-stopniowy system sprzątania. Posiada wirującą szczotkę boczną, która pozwala czyścić zabrudzenia wzdłuż ścian oraz krawędzi. Pod robotem umiejscowione są szczotki, które działają jak szczotka i szufelka. Kurz jest zbierany, a następnie zasysany do pojemnika.

Robot sprzątający posiada ruchomą głowice, dzięki której automatycznie dostosowuje się do warunków otoczenia. Może on czyścić wszystkie powierzchnie np. dywan, śliski parkiet, kafelki, panele podłogowe.

Roomba 676 posiada zaawansowaną kombinację czujników i oprogramowania. Dzięki temu odkurza każdy kawałek podłogi, wzdłuż krawędzi, a także wjeżdża pod meble. Robot jest tam zaprogramowany, że unika schodów i przepaści.

Zalety iRobot Roomba 676

Robot odkurzający posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest mniejszy od zwykłych odkurzaczy i zajmuje mniej miejsca. Ponadto ma ciekawy design i fajnie komponuje się z każdym wnętrzem. Więc jeżeli chcemy go trzymać na widoku, to będzie dobrze wyglądać. 

Mimo, że jego praca nie jest zbyt cicha, to jednak jest bardziej cichy niż tradycyjne modele. Niewątpliwie jego korzyścią jest to, że robot sprzątam sam. Wystarczy go tylko włączyć, a resztę wykonuje sam.

Dla wielu osób jego zaletą jest możliwość ustawienia, w jakie dni i godziny robot ma sprzątać. Możemy wyjść np. do pracy czy na spacer, a w międzyczasie robot posprząta całe mieszkanie.

Do głównych zalet iRobota Roomba 676 zaliczamy:

 • sprząta sam po włączeniu funkcji,
 • możliwość ustawienia harmonogramu sprzątania: dni i godziny,
 • automatyczne ładowanie,
 • łatwe czyszczenie pojemnika na śmieci,
 • wjeżdża pod meble, łóżko i fotele, 
 • możliwość zdalnego włączenia robota,
 • dostosowany do różnych powierzchni,
 • czujnik, dzięki któremu nie spadnie ze schodów,
 • sam wyjeżdża ze stacji dokującej i do niej wraca,
 • możliwość połączenia się za pomocą WiFi z aplikacją iRobot HOME.

Czy warto kupić iRobot Roomba 676?

Robot sprzątający może i nie zastąpi całkowicie tradycyjnego odkurzacza, ale zdecydowanie zapewni komfort i ułatwi codzienne odkurzanie. Nie ukrywajmy, ale to alternatywa dla osób, które nie lubią sprzątać. A jest ich wiele. Codziennie odkurzanie zabiera sporo czasu, a także energii.

W przypadku iRobota wystarczy tylko kliknąć guzik startu, a resztę wykona on sam. To bardzo przydatny gadżet w domach, gdzie są alergicy, czyli tam, gdzie codziennie odkurzanie to konieczność. To również idealne rozwiązanie, jeżeli w mieszkaniu są zwierzęta oraz dzieci.

Posiadając psa, który gubi sierść, trzeba odkurzacz codziennie. To samo tyczy się, gdy w domu mieszka dziecko, zwłaszcza raczkujące. IRobot sprawdzi się także, jeżeli na co dzień dużo pracujemy. Dzięki możliwości ustawienia harmonogramu sprzątania, możemy ustawić w jakie dni i o jakich godzinach robot ma sprzątać.

Nie ma chyba nic piękniejszego niż przyjście po ciężki dniu do czystego mieszkania. Pamiętajmy jednak, że mimo iż Roomba wjedzie pod meble czy inne przeszkody to jednak musi mieć pole do manewru. Dlatego też nie będzie dobra w mieszkaniach, które są zastawione meblami czy gadżetami.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.