silikonowe formy cukiernicze

Stalowe blachy do pieczenia mają bardzo poważnego konkurenta. Oto silikonowe formy cukiernicze. Są one znane już od wielu lat. Jednak dopiero od niedawna ich wykorzystanie jest tak powszechne. Sam silikon zyskuje na znaczeniu, dzięki czemu jego zastosowanie jest tak ogromne.

Wygodne formy silikonowe cukiernicze

Tradycjonalistów będzie ciężko przekonać, że formy silikonowe cukiernicze są warte uwagi. Dostrzegają oni urok blach tradycyjnych. Należy jednak wskazać, że te wykonane z silikonu są niezwykle wygodne i komfortowe w użyciu. Wystarczy bowiem wskazać, że tego typu formy nie wymagają żadnego dodatkowego smarowania tłuszczem, wykładania papierem, czy też podsypywania bułką tartą. Wystarczy tylko ciasto przelać i włożyć do piekarnika.

Uwagi na pewno nie umknie fakt, że dostępne są foremki do ciastek 3D, jakie pozwalają na wypieki w różnych kształtach. Można otrzymać również silikonowe keksówki, tortownice, do wypieku klasycznej babki, jak również w wielu innych, fantazyjnych kształtach. Dla wielu osób, jakie z wielką pasją podchodzą do wypieków, będzie to nie lada gratka. To możliwość stworzenia deserów w różnych kształtach. 

Dobrze wykonane formy silikonowe cukiernicze

Foremki do ciastek 3D, te zwykłe wykonane z silikonu, są łatwe do umycia. Można je myć ręcznie. Jednak nie ma problemu z wsadzeniem ich do zmywarki, gdzie cała powierzchnia zostanie bez trudu umyta. Na uwagę zasługuje również fakt, że nie stanowią one kłopotu podczas przechowywania. Wystarczy je zwinąć i już, dzięki czemu nie będą zajmować dużo miejsca w kuchni, jaka w wielu przypadkach jest mocno ograniczona pod względem powierzchni. 

Wybierając formy silikonowe cukiernicze, koniecznością jest zwrócenie uwagi na wykonanie. Muszą to być formy pochodzące od dobrego, zaufanego producenta, jakie nie będą zawierać domieszek metali ciężkich. Formy z taką zawartością będą miały szkodliwy wpływ nie tylko na przygotowywane potrawy, ale także na zdrowie człowieka.