prezenty dla dziecka

Ciąża to niezwykły stan u kobiety. Jej ciało się zmienia, a to tylko początek rewolucji, jakie wprowadzi nowy domownik. By uczcić jego długo wyczekiwane przyjście na świat coraz częściej organizuje się Baby Shower. 

CO TO JEST BABY SHOWER?

Baby Shower w wolnym tłumaczeniu oznacza tyle  co zalewanie dziecka prezentami lub też deszcz prezentów dla dziecka, które ma przyjść na świat. Jest to przyjęcie dla przyszłej mamy zorganizowane przez jej przyjaciółki oraz krewne – mamę, czy siostrę. Należy podkreślić, iż impreza powinna być niespodzianką, a przygotowanie jej jest przez kobiety dla kobiet. W Baby Shower nie chodzi jednak o same prezenty- ważne jest to, żeby przyszla mama miała poczucie wsparcia od osób najbliższych i  jest otoczona ich miłością, troską oraz zainteresowaniem.

SKĄD POCHODZI BABY

Narodziny Baby Shower mają miejsce w Stanach, Przyjęcia Baby Shower znane były już w XVII wieku. Amerykanki potrafiły wyprawić nawet kilka imprez podczas jednej ciąży. Baby Shower popularny jest także w innych krajach anglosaskich. W Polsce jest to impreza wciąż niszowa, ale powoli zyskuje na popularności.

KIEDY ROBI SIĘ BABY SHOWER?

Kiedy robi się baby shower? Impreza odbywa się w ostatnich tygodniach ciąży, pomiędzy 8, a 9 miesiącem ciąży, tuż przed narodzinami dziecka. To ostatnie chwile, kiedy przyszla mama nie jest zaabsorbowana dzieckiem.

GDZIE MOŻNA ZROBIĆ PRZYJĘCIE?

Miejsce, w którym można zorganizować spotkanie powinno być zależne od upodobań przyszłej mamy. Może to być jej mieszkanie lub gniazdo rodzinne przyjaciółki, restauracja  kawiarnia lub lokal, który specjalizuje się w tego typu eventach. Ważne, żeby ciężarna czuła się komfortowo w miejscu, które wybraliśmy na Baby Shower.

ORGANIZACJA IMPREZY

Po wybraniu miejsca przyjęcia warto ustalić listę gości oraz nadać imprezie charakteru. Baby Shower jest imprezą tematyczną, a głównym tematem przewodnim jest dziecko. Nie może zabraknąć na niej dekoracji i zabawnych rekwizytów, aby udoskonalić oraz nadać uroczysty ton całemu przyjęciu. Girlandy, balony, kolorowa zastawa to obowiązkowy punkt każdego Baby Shower. Nie może zabraknąć tortu, bezalkoholowych napoi oraz lekkostrawnych dań.

JAK WYGLĄDA BABY SHOWER?

Baby Shower to dość luźne spotkanie towarzyskie, na którym bardziej doświadczone mamy udzielają dobrych rad przyszłej mamie na temat opieki i pielęgnacji dziecka. Zazwyczaj organizatorki wymyślają różne zabawy i gry, oczywiście związane z dzieckiem oraz tematyką macierzyństwa. Dużą popularnością cieszy się malowanie brzucha przyszłej mamy mazakami, farbami bądź też kosmetykami do makijażu. Godny uwagi jest konkurs w przewijaniu lalek na czas, a gdy pójdzie za łatwo, z zamkniętymi oczami.

POMYSŁY NA PREZENTY

Podarunki ofiarowane na Baby Shower mają mieć charakter praktyczny, stanowią część wyprawki dla dziecka. Świetnie sprawdzą się nie tylko pieluchy, smoczki, kocyki, otulacze czy kokony niemowlęce. Fantastyczną alternatywą dla  prezentów są zbudowane konstrukcje w wyżej wymienionych przedmiotów. Zwykle pieluchy przemienią się w piętrowy tort, a kocyk zamieni się w pluszowego misia, gdy zwiążemy go w odpowiednich miejscach. Wystarczy trochę wyobraźni, a oryginalny prezent sprawi wiele radości.