dziewczynka-siedzi-w-szkolnej-ławce

Wraz z początkiem roku szkolnego jak bumerang wróci pytanie – czy wybór ubezpieczenia NNW oferowanego w szkole, to najlepsze rozwiązanie dla mojego dziecka? 

Ubezpieczenie NNW – czy warto wybrać szkolne?

Kiedy rusza szkoła lub przedszkole żaden rodzic nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. Dlatego wielu rodziców wybiera szkolną ofertę ubezpieczenia dla uczniów, żeby mieć problem z głowy. Inni, ci bardziej drobiazgowi rodzice pomyślą, że przecież ubezpieczenie proponowane przez szkołę powinno być korzystne, bo jest grupowe, czyli negocjowane dla wszystkich uczniów czy przedszkolaków.   

ubezpieczenie szkolne dla dziecka infografika
Jak weryfikować opłacalność ubezpieczenia?

 

Drodzy rodzice – to mit, że ubezpieczenie Waszych pociech proponowane przez szkołę lub przedszkole będzie atrakcyjne. Wystarczy wpisać odpowiednie hasła do przeglądarki, by się przekonać jak szybko ów mit upada. Ubezpieczenie szkolne potrafi być nawet dwukrotnie droższe od ubezpieczenia NNW dla dzieci dostępne online. (Jak porównać atrakcyjność ofert ubezpieczenia NNW dla dzieci – https://portbroker.pl/ubezpieczenie-nnw-dzieci-cz-iii/). 

Wybierz ubezpieczenie szkolne dla dziecka online 

Wybór oferty szkoły nie zaoszczędzi też Waszego czasu. Ubezpieczenie dziecka online trwa krócej, niż wypełnienie deklaracji przystąpienia do szkolnego ubezpieczenia. A jeżeli macie więcej niż jedno dziecko, to odpada dostarczanie składki do różnych opiekunów, bo w jednym miejscu ubezpieczysz online całe swoje potomstwo, od przedszkolaka po studenta. Sprawdź ofertę pod tym linkiem – https://fundacja.portbroker.pl/form.

Ważne jest też to, że gdy ubezpieczymy nasze dzieci online otrzymujemy natychmiast mailowo certyfikat potwierdzający zawarcie ubezpieczenia NNW. Nie musimy prosić o numer polisy wychowawcy klasy, gdy dojdzie do wypadku i trzeba zgłosić zdarzenie do ubezpieczyciela. Albo gdy chcemy wysłać nasze dziecko na kolonie i trzeba potwierdzić zawarcie ubezpieczenia NNW dla przyszłego kolonisty. Mamy certyfikat na mailu i już.

Można długo wymieniać zalety ubezpieczeń NNW zawieranych przez internet. Na przykład, że oferty online mają więcej wariantów niż oferty przedstawiane w szkołach lub przedszkolach dzięki czemu pozwalają rodzicom lepiej dopasować zakres ochrony do indywidualnych cech swojego dziecka.

Pomoc prawna uzyskania ubezpieczenia

Warto jednak zwrócić uwagę na jeden element ubezpieczenia NNW dla dzieci, którego nie znajdziemy w szkolnych ofertach czyli na pomoc prawną. Pomoc prawną otrzymuje rodzic, gdy dojdzie do wypadku dziecka.

Obejmuje ona czynności związane ze zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela i dalszą procedurą, aż do uzyskania pełnego odszkodowania. Zatem pomoc prawna pozwala powierzyć prowadzenie sprawy o odszkodowanie specjaliście i daje rodzicom dodatkowy czas, by zająć się leczeniem dziecka.