robocza odziez

Dobry sklep BHP to miejsce, gdzie możemy znaleźć różne rodzaje odzieży roboczej i ochronnej, której zadaniem jest zapewnienie nam odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywania różnych prac. Niezależnie od tego, czy jesteśmy ogrodnikiem-amatorem, czy może stanęliśmy przed wyzwaniem ułożenia nowego parkietu w naszym pokoju – nakolanniki to coś, co może uchronić nasze kolana i stawy przed uszkodzeniami. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Dlaczego nie warto oszczędzać na nakolannikach?

Na samym początku warto zastanowić się, czy ochraniacze na kolana będą nam w ogóle potrzebne. Naszym zdaniem zdecydowanie warto w nie zainwestować, szczególnie w sytuacji, gdy nasze zajęcie wymaga od nas długiego przebywania w pozycji klęczącej tak jak sadzenie drzew i krzewów. Dlaczego?

Narażając nasze kolana na długotrwały kontakt z twardym podłożem, ryzykujemy ich zdrowiem. Możemy w ten sposób nabawić się stanów zapalnych stawów, czy nawet ich zwyrodnień, jeśli będziemy robić to regularnie. Sklep BHP może pomóc nam rozwiązać ten problem, jednocześnie zwiększając nasz komfort pracy – pamiętajmy, że dzięki ochraniaczom na kolana unikniemy także różnego rodzaju rozcięć i zadrapań skóry.

Sklep BHP – jakie ochraniacze na kolana tam znajdziemy?

sklepie BHP z całą pewnością będzie wiele różnych rodzajów odzieży roboczej, w tym nakolanników. W jaki sposób dokonać wyboru, którego później nie będziemy żałować? Wiele zależy od tego, jakie dokładnie prace mamy wykonać – warto to dokładnie przemyśleć i dobrać ochraniacze na kolana pod tym kątem.

Jeśli przykładowo naszym zadaniem będzie położenie podłogi w jednym z naszych pomieszczeń, najlepszym wyborem będą nakolanniki żelowe. Ich miękka powierzchnia uchroni nas przed kontaktem z twardym podłożem i widocznie zwiększy nasz komfort podczas pracy. Jeśli jednak wykonujemy prace w ogrodzie, najprawdopodobniej nie będziemy potrzebowali ochraniaczy z miękką wkładką, jednak zdecydowanie przydałoby się im zabezpieczenie przed wodą.

W tym miejscu warto wspomnieć jeszcze o specjalnych matach, których możemy użyć zamiast nakolanników. Jest to może mniej wygodne rozwiązanie, ponieważ chcąc zmienić miejsce pracy, będziemy musieli pamiętać o przeniesieniu maty, jednak cechuje je znacznie niższa cena. Jeśli więc wykonujemy hobbystycznie i rzadko lekkie prace w domu, czy ogrodzie, mata może się okazać lepszym rozwiązaniem.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na nakolanniki żelowe, gumowe, czy z PCV – kluczem do ich trwałości, będzie odpowiedni sklep BHP. Pamiętajmy, że tylko specjalistyczne miejsce z odzieżą roboczą będzie mogło zapewnić nam gwarancję jej jakości.