kosmetyki-na-tradzik

Cera trądzikowa jest niezwykle wymagająca, dlatego też kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji powinny być właściwe dopasowane, w przeciwnym wypadku objawy trądziku nasilą się, co z kolei negatywnie wpłynie na wygląd naszej cery.

Jak dbać o skórę trądzikową? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Codzienna pielęgnacja cery trądzikowej

Trądzik młodzieńczy, nazywany inaczej trądzikiem pospolitym jest chorobą skóry występującą w dużej mierze w okresie pokwitania. Choć wydawać by się mogło, że trądzik jest problemem tylko i wyłącznie nastolatków, to coraz częściej obserwuje się go także i u osób dorosłych. Przyczyn pojawienia się trądziku w tak późnym wieku jest wiele, począwszy od niewłaściwego sposobu leczenia choroby, po stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. 

Osoby z cerą trądzikową powinny być pod stałą opieką lekarza dermatologa i kosmetologa. W tym wypadku wdrożenie właściwego leczenia jest skutecznym sposobem na szybkie pozbycie się trądziku oraz skuteczną ochroną przed powstaniem przebarwień i blizn potrądzikowych.

Codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej powinna opierać się na stosowaniu specjalistycznych preparatów kosmetycznych, których celem jest zniwelowanie występujących objawów takich jak stany zapalne, nadmierne wydzielanie sebum, zaskórniki, rozszerzone pory itp. W przypadku cery trądzikowej dużą uwagę należy skupić przede wszystkim na regularnym oczyszczaniu i tonizowaniu skóry.

Przeznaczone do tego produkty powinny być jednocześnie skuteczne i delikatne, stanowczo nie wskazane jest używanie kosmetyków, w których składzie znajdują się substancje drażniące takie jak alkohol lub te mogące dodatkowo zapychać skórę.

Co będzie najlepsze dla cery trądzikowej?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup produktów dedykowanych cerze trądzikowej, które pozbawione są substancji zapachowych oraz sztucznych barwników. Świetnym sposobem jest wdrożenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków profesjonalnych, jednym z takich produktów jest ILI-TONIK marki Nanili Professional. Tonizacja jest niezwykle ważnym elementem w pielęgnacji cery trądzikowej, bowiem przywraca ona skórze jej naturalne pH, a także odświeża skórę.

Warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. Mimo, że  w większości przypadków cera trądzikowa jest skłonna do przetłuszczania, to nie powinno się jej nadmiernie przesuszać kosmetykami o działaniu matującym, o wiele lepiej sprawdzą się produkty seboregulujące.

Osoby z cerą trądzikową oprócz pielęgnacji domowej powinny również korzystać ze specjalistycznych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych, co dodatkowo wspomoże efekty leczenia trądziku.

xp9000@vp.pl'

Napisane przez

Agata Romanowska

Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą o wszystkich nurtujących, kobiecych sprawach. Prywatnie dziennikarka oraz fanka zdrowego lifestyle'u. Pisze dla nas w dziale Dom, Lifestyle i Różności.