Uroda

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

jak-dbac-o-sztuczne-rzesy

Zabiegane kobiety, żyjące w ciągłym pośpiechu między domem a pracą, doceniają takie rozwiązania jak manicure hybrydowy oraz sztuczne rzęsy. Jeśli nie masz czasu lub cierpliwości do wykonywania codziennie makijażu, zainwestuj w sztuczne rzęsy i dowiedz się, jak o nie dbać.

Sztuczne rzęsy to przede wszystkim duża wygoda i oszczędność czasu oraz pieniędzy – jedna aplikacja to świetny efekt na około 3-4 tygodnie. Długie i gęste rzęsy to już połowa sukcesu, gdyż jest to niezwykle ważny element makijażu twarzy.

Wybierz produkt dobrej jakości i podstawowe profesjonalne kosmetyki – jak podkład i kreska – a osiągniesz make up idealny. Jeśli w dodatku zadbasz o ich regularną pielęgnację i będziesz stosowała tylko dobre akcesoria do rzęs, może się okazać, że będą wymagały uzupełnienia nawet co dwa miesiące.

Sztuczne rzęsy – pielęgnacja przedłuży efekt

Rzęsy – zarówno naturalne, jak i sztuczne – są bardzo delikatne i wymagają subtelności. Trzeba przestrzegać konkretnych zaleceń, aby zapewnić im ładny wygląd i trwałość, ale też bezpieczeństwo rzęsom naturalnym.

Najważniejsze są pierwsze dwie doby po aplikacji, gdyż w tym czasie wiąże się klej. Przez te 48 godzin najłatwiej uszkodzić rzęsy, dlatego nie należy ich moczyć, malować tuszem, korzystać z sauny, używać zalotki itd. Zaleca się też odstawienie kosmetyków do demakijażu. Wszelkie akcesoria do rzęs powinny być z kolei dobrej jakości.

Unikaj także pocierania i dotykania oczu, gdyż sztuczne rzęsy mogą wtedy szybciej wypaść. Zrezygnuj też z nurkowania na basenie, uważaj nawet w trakcie kąpieli pod prysznicem i mycia włosów. Nie używaj zalotki, aby ich nie ułamać.

Czym myć sztuczne rzęsy?

Warto zakupić profesjonalne kosmetyki, czyli specjalne preparaty stworzone do mycia sztucznych rzęs. Będą one najlepsze w codziennej pielęgnacji, ale odpowiednia będzie też metoda tradycyjna, czyli przemywanie rzęs wodą. Trzeba jednak odczekać, aby klej dobrze się zawiązał, a także robić to delikatnie, gdyż długie moczenie wpłynie na nie bardzo negatywnie.

Z kolei do demakijażu odpowiedni będzie płyn micelarny, ale w jego składzie nie powinno być tłustych substancji. Ostrożnie zmywaj make up, cały czas uważając, aby ich nie naruszyć i nie uszkodzić.

Aplikacja rzęs, jeśli o nie dbamy, wystarcza na ok. miesiąc. W przeciwnym razie mogą zacząć wypadać nawet po tygodniu lub dwóch. Wiele zależy od właściwej pielęgnacji, gęstości włosa itd. Trzeba też na bieżąco je kontrolować – jeśli zauważysz osłabienie kondycji rzęs naturalnych, to sygnał, że czas na przerwę, gdyż potrzebują one regeneracji oraz odżywki.

Czytaj dalej:

  1. Jak skutecznie usztywnić włosy?
  2. Pękająca skóra na dłoniach – przyczyny i sposoby na suchą skórę dłoni
  3. Rozdwajanie się paznokci – jak uratować łamliwe paznokcie?

0 Komentarze

Odpowiedz na komentarz

Twój e-mail nie będzie publikowany*