mała-radosna-dziewczynka-biegnie-cała-brudna-od-farby

Wakacje to często spore wyzwanie dla rodziców. Nie wiesz, co zrobić z dziećmi? Jak zapewnić pociechom rozrywkę? Co zrobić, żeby były zadowolone i spełnione w te wolne dni? Tutaj właśnie często pojawia się problem! Dlatego przychodzimy z rozwiązaniem – zapisz swoje dziecko na półkolonie letnie!

Nawet teraz, gdy wakacje trwają w najlepsze, ciągle możesz zapisać malucha na zajęcia typu last minute! Spraw, by Twoja pociecha była zadowolona z wolnego czasu. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając miejsce dla swojego malucha!

Na co zwrócić uwagę, aby półkolonie były bezpieczne?

Półkolonie dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne! Co należy zrobić i na co zwrócić uwagę, by przebiegły sprawnie? Sprawdź!

  • Dobre półkolonie to takie, podczas których nad najmłodszymi czuwa wykwalifikowana kadra. Ważne jest, żeby przede wszystkim kadra lubiła pracę z dziećmi i traktowała ją jak przyjemność – nie zaś przykry obowiązek. Dzięki temu najmłodsi czują się swobodnie, są należycie pilnowani, a spotkania z dorosłymi przepełnione są zabawą i dobrym nastrojem. To bardzo ważne, więc sprawdź dobrze podejście kadry do najmłodszych!
  • Niezwykle ważne jest, by takie półkolonie były zgłoszone do Kuratorium Oświaty. Dzięki temu podlegają wszelkiego rodzaju kontrolom. Takie półkolonie są najbezpieczniejszą formą spędzanego czasu, a rodzice mają w nie pełen wgląd.

Udane półkolonie dla dzieci

zdjęcie uśmiechniętej dziewczynki z kwiatami we włosach

Co to znaczy udane półkolonie? Czy można przewidzieć, że jakieś będą udane? Oczywiście, że tak!

Przede wszystkim to takie, które sprawiają frajdę dzieciom! Najlepiej całą masę radości. To ma być przyjemny czas dla najmłodszych. W końcu właśnie o to chodzi, prawda? Warto sprawić, by nadchodzące wakacje były dla malucha cudowne i niezapomniane. Wspomnienia pozostaną z dzieckiem na naprawdę długo, być może nawet na całe życie. Podczas takich półkolonii dziecko powinno uczyć się i bawić jednocześnie.

W końcu jest czas wolny od szkoły. Nie oznacza to jednak, że należy w ogóle zaniechać rozwoju! Wręcz przeciwnie. W trakcie bardzo swobodnych spotkań z rówieśnikami, zabawy i rozrywki dużo łatwiej jest przyswoić nową wiedzę. Wybierz takie zajęcia, które wpłyną na dziecko w każdym aspekcie.

Półkolonie dwujęzyczne w Baby English Center w Łodzi

Jeśli szukasz wyjątkowych półkolonii letnich sprawdź ofertę szkoły języka angielskiego dla dzieci – Baby English Center w Łodzi. To najlepsza szkoła języka angielskiego, która oferuje także atrakcyjne zajęcia pozaszkolne dla najmłodszych. Organizowane przez szkołę zajęcia to przede wszystkim okazja do znakomitej nauki. Dlaczego? Ponieważ są one dwujęzyczne! Oprócz klasycznych zajęć, dzieci będą komunikować się z opiekunem w języku angielskim.

zdjęcie ciekawego chłopca patrzącego na dokarmianie królików

Dodatkowo półkolonie letnie w Łodzi to także okazja, by odbyć aż 5 wycieczek po mieście, codziennie brać udział w warsztatach o różnej tematyce, zjeść 3 posiłki dziennie (wraz z uwzględnieniem specjalnej diety). Dzieci będą poznawać świat zwierząt, odbędą wycieczkę do planetarium, a w planach są nawet zajęcia sportowe.  

A to jeszcze nie wszystko! Podobnie, jak zimowiska organizowane przez Baby English Center w Łodzi, tak również i półkolonie letnie posiadają różne motywy przewodnie! Każdy tydzień jest zupełnie inny, wobec czego dziecko może uczęszczać na nie nawet przez kilka turnusów.