pomieszczenie

Czy zimą można wybrać się na spacer z niemowlakiem? To pytanie najczęściej zadają sobie młode mamy, kiedy na dworze zaczyna się robić zimniej. Spacery jesienią, wiosną i latem wydają się być oczywiste, ale kiedy przychodzi zima, zaczynamy mieć wątpliwości. Czy słusznie? Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, co do spacerów o zimowej porze roku.

Do jakiej temperatury można wyjść na dwór z niemowlakiem?

Na dworze zaczyna robić się zimniej a termometr pokazuje minusową temperaturę, to jeszcze nie powód aby rezygnować ze spacerów. Oczywiście ważne jest ile na minusie pokazuje termometr, jesli jest to powyżej -10, raczej powinniśmy wyjście przełożyć na inny cieplejszy dzień. Równie ważne co temperatura są inne warunki panujące na dworze, czyli występowanie wiatru, czy też opady. Kolejną rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę, przed wyjściem na spacer jest jakość powietrza.

Okres jesienno-zimowy sprzyja powstawaniu smogu, który jest bardzo szkodliwy, a już w szczególności dla dziecięcego organizmu.

Jak zatem sprawdzić jakość powietrza?

Z roku na rok świadomość na temat zagrożeń płynących z wdychania zanieczyszczeń rośnie. Zdajemy sobie sprawę z konsekwencji, choć jakość powietrza w Polsce nie ulega znacznej poprawie. Kiedy rozpoczyna się sezon na smog, w telewizji pojawiają się raporty smogowe, dzięki którym dowiemy się jak wygląda sytuacja jakości powietrza w danym dniu i miejscu. Jakość powietrza dla konkretnej miejscowości, czy nawet ulicy możemy również sprawdzić w internecie. Jeśli okaże się, że w dniu naszego planowanego spaceru z dzieckiem, jakość powietrza znacznie odbiega od normy, warto zrezygnować z wyjścia z domu jeśli nie jest to konieczne.

Jakość powietrza w domu

Jakość powietrza w domu to zupełnie inna kwestia, choć równie ważna, ponieważ do pomieszczeń także przedostają się groźne zanieczyszczenia, z tym, że łatwiej jest nam chronić się przed nimi, korzystając z oczyszczaczy powietrza marki Fellowes. Do pomiaru jakości powietrza służą specjalne mierniki, które może zastąpić dobrej jakości oczyszczacz powietrza z wbudowanym czujnikiem jakości powietrza, jak Fellowes AeraMax Pro AM 3 oczyszczacz z jonizatorem.

Korzystając z oczyszczaczy powietrza marki Fellowes, dbamy o jakość powietrza także w pomieszczeniach. Za sprawą oczyszczacza powietrza eliminujemy zanieczyszczenia w tym wirusy i bakterie. Zastosowana w wielu modelach funkcja jonizacji dodatkowo wspomaga w usuwaniu wirusów i bakterii. Fellowes AeraMax Pro AM 3 oczyszczacz z jonizatorem, nadaje się zarówno do domu jak i szkoły, czy przedszkoli, a także budynków użyteczności publicznej, czy też biur typu open space.

Podsumowanie

Zima to jeszcze nie powód aby zrezygnować ze spacerów z dzieckiem, natomiast zanim wybierzemy się na spacer warto zwrócić uwagę na temperaturę, warunki atmosferyczne czy jakość powietrza. O jakość powietrza należy zadbać także w pomieszczeniach w których spędzamy dużo czasu, wykorzystując do tego oczyszczacze powietrza.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl