Jak pokazują statystyki Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów, w których jakość powietrza nie jest najlepsza. W sezonie grzewczym, głównym problemem jest smog, a w zasadzie zawarte w nim szkodliwe pyły PM 2.5 PM 10.

Długotrwałe wdychanie zanieczyszczeń, niekorzystnie wpływa na organizm ludzki. Najbardziej na szkodliwe działanie narażone są dzieci, których odporność dopiero się buduje. W jaki sposób ochronić najbliższych przed zagrożeniem jakim są zanieczyszczenia powietrza?

Zanieczyszczone powietrze – jak oddziałuje na organizm dziecka?

Organizm dziecka, jest znacznie bardziej narażony na wszelkie negatywne skutki płynące z wdychania zanieczyszczeń. Co ważne zanieczyszczenia nie zatrzymują się na układzie oddechowym, niewielkie cząsteczki jak pyły zawieszone PM 2.5 przenikają znacznie dalej.

Według badań, częste wdychanie zanieczyszczeń oddziałuje na:

  • układ oddechowy – wywołujące infekcje, zapalenie płuc czy oskrzeli

  • prace mózgu – wpływając na koncentrację i rozwój dziecka

  • częstotliwość występowania alergii wziewnej, szczególnie wśród najmłodszych

  • pracę serca a także masę urodzeniową dziecka.

Zanieczyszczenia wpływają na dziecko już w czasie życia płodowego, w skrajnych wypadkach, mogą przyczynić się poronienia.

Oczyszczacz Fellowes – skuteczny sposób na filtrację powietrza

Na zewnątrz trudno jest unikać szkodliwych zanieczyszczeń, możemy próbować to robić, np. stosując maski antysmogowe, które niestety nie sprawdzą się u małych dzieci, ale także unikać spacerowania podczas występowania dużego stężenia smogu. Można to sprawdzić na specjalnych stronach internetowych, prowadzących bieżące statystyki dotyczące konkretnych miejsc. Na szczęście znacznie łatwiej jest zapanować nad zanieczyszczeniami we własnych domach.

Wykorzystać do tego można oczyszczacze Fellowes, zaawansowane urządzenia do sterylizacji

Skuteczność oczyszczaczy Fellowes na przykładzie – Fellowes AeraMax Pro AM4S PC oczyszczacz z jonizatorem powietrza

Oczyszczacz Fellowes to popularna marka wśród bardzo wymagających klientów. Fellowes AeraMax Pro AM4S PC oczyszczacz z jonizatorem jest dostosowany do domów, ale także większych przestrzeni, dlatego może być wykorzystany, np. w przedszkolu, czy też szkole. Posiada blokadę rodzicielską, a także możliwość montażu ściennego, dzięki czemu spokojnie można go umieścić w pomieszczeniach, w których przebywają najmłodsi. Filtruje powietrze wykorzystując do tego skuteczne filtry i metody filtracji. Powierzchni oczyszczania w przypadku Fellowes AeraMax Pro AM4S PC oczyszczacz z jonizatorem powietrza wynosi aż 130 m², natomiast wydajność to aż 748 m³/h.

Oczyszczacze Fellowes jako jedyne wśród tego typu urządzeń, zostały przetestowane pod kątem eliminacji z powietrza koronawirusa. Tak zaawansowane urządzenie jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z różnymi zanieczyszczeniami, a także patogenami, wirusami i bakteriami. Inwestycja w skuteczny oczyszczacz powietrza to inwestycja w zdrowie i zdrowy rozwój każdego dziecka, warto o to zadbać.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl