Ciepłe miesiące skłaniają nas do większej częstotliwości podróży. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą swoje pociechy, warto jest dokładnie zaopatrzyć je w ciekawe formy rozrywki. Dzięki temu pokonywanie nawet kilkugodzinnych tras samochodem czy samolotem będzie komfortowe zarówno dla malucha, jak i jego rodziców. Dobrze jest przygotować sobie nawet listę konkretnych produktów, które warto ze sobą zabrać. Jakie zabawki na podróż sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy.

Gry na podróż dla dzieci

Dzieci mają to do siebie, że szybko potrafią się znudzić, jeśli nie zajmiemy ich czasu czymś naprawdę ekscytującym. Z tego powodu warto jest zabrać ze sobą zabawki na podróż, które będą oddziaływały na wiele zmysłów naszych pociech. Jedną z najchętniej wybieranych opcji są przenośne gry. Mogą się one spodobać nieco starszym dzieciom.

Można je mieć zawsze przy sobie ze względu na ich niewielki rozmiar i zacząć grać, gdy podróż się przeciąga. Ich dużą zaletą jest to, ze większość z nich jest jedną całością. Oznacza to, że trudno tu o zgubienie poszczególnych elementów – wystarczy jedynie kreatywność i wyobraźnia. To również świetnie ćwiczenie dla szarych komórek i dłoni, a także trening cierpliwości. Dobrze sprawdzą się także gry z magnetycznymi planszami.

Kolorowanki na podróż

Bardzo dużo maluchów uwielbia interakcję z kolorami i wszystkim tym, czemu można nadać odpowiednie barwy. Z tego powodu świetnie nadadzą się różnorodne kolorowanki, które często są obowiązkowym punktem programu dla małego podróżnika. Mogą mieć formę klasycznej książeczki, lecz równie dobrze sprawdzają się kolorowanki w formie rolki. Te drugie zajmują mniej miejsca, co może być nieocenioną zaletą w przypadku podróży samolotem.

Sam proces kolorowania to dla większości dzieci niezwykła frajda. Jeżeli Twoja pociecha jest żywo zainteresowana wyjazdem, można sprawić jej książeczkę tematyczną bądź podróżniczą. Jest to świetny trening dłoni, a także precyzji.

Książeczki dla dzieci – jak wybrać najlepsze na podróż?

Na wielogodzinną podróż pomocne mogą okazać się książeczki dla dzieci. Te najmłodsze z zaciekawieniem będą słuchać, kiedy rodzic będzie snuł intrygującą opowieść. Jeżeli takie akcesorium ma dodatkowe atrakcje to tym lepiej dla dziecka. Miękkie obicia mogą służyć do gryzienia czy szarpania, a żywe kolory będą lepiej przykuwać uwagę malucha. To także świetna opcja do ćwiczenia kreatywnego myślenia i posługiwania się wyobraźnią. Książeczki dla starszych mogą już zawierać bardziej skomplikowane historie, które pochłoną dzieci na cały okres podróży.