Wieczna róża zdominowała rynek florystyczny. To za sprawą nie tylko jej atrakcyjnego wyglądu, ale także długowieczności. Ta jest doceniana przede wszystkim przez osoby zabiegane, które uwielbiają mieć w domu zawsze piękne, cięte kwiaty. Jak to możliwe, że rośliny zachowują swoją wieczność na kilkadziesiąt miesięcy i mogą cieszyć oko dobrym wyglądem?

Wieczna róża – świeży wygląd nawet przez 2 lata!

Rynek florystyczny nieustannie się rozwija, a miłośników roślin przybywa. Konsekwencją tego jest pojawienie się w ofercie kwiaciarni wiecznych kwiatów. Na czym polega ich fenomen? Rośliny określane jako wieczne to nic innego jak żywe, cięte kwiaty, które umieszczane są w specjalnie przygotowanym boxie. Tajemnicą długowieczności kwiatów jest jednak odpowiednia ich konserwacja. Są one właściwie zabezpieczane przed działaniem różnych czynników, aby przez ok. 2 lata zachowały zdrowy i naturalny wygląd. Tak przygotowane kwiaty umieszcza się w pudełku, które można wręczyć np. na prezent. Kiedy jeszcze warto podarować komuś wieczną różę?

Pudełko z kwiatami to dobry pomysł nie tylko na wielkie okazje. Oczywiście świetnie sprawdzi się na urodziny, wielkie jubileusze, randkę czy podarunek z okazji np. awansu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wieczne róże podarować drugiej osobie całkowicie bez okazji. Są one bardzo uniwersalne, eleganckie i z pewnością sprawią radość na twarzy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wśród płci męskiej jest coraz więcej miłośników żywych roślin, które dobrze wyglądają w elegancko urządzonym salonie czy stylowym biurze. Ponadto nie ma nic lepszego niż pięknie wyglądający bukiet kwiatów postawiony w świeżo posprzątanym mieszkaniu.

Róża – czy tylko czerwona?

Wieczna róża to symbol miłości i uczucia. Te wyznawać można ludziom w różnym stopniu zażyłości. Z tej też okazji określone zostało znaczenie poszczególnego koloru kwiatów. I tak czerwone najczęściej daje się w ramach oznaki miłości i pożądania. Biała róża z kolei symbolizuje miłość platoniczną i wdzięczność. Żółta to obraz radości i przyjaźni, niebieska natomiast mówi o zauroczeniu od pierwszego wejrzenia. Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej w Rose du Château możesz zaopatrzyć się w róże o dowolnym kolorze. Jeśli nieznane są upodobania osoby, która ma otrzymać kwiaty, warto sięgnąć po barwy klasyczne i stonowane. W przeciwnym przypadku warto wybrać kwiaty w kolorze żółtym, fioletowym czy złotym. Kolory te z pewnością zrobią wrażenie!

Wybór żywej róży to nie jedyny, który stoi na drodze do zakupu pięknego boxa. Również on może zostać spersonalizowany! Decydując się na zakup ciętych i wiecznych róż możesz wybrać także kształt i kolor pudełka (okrągłe lub przypominające serce). Kluczowe jest również to, że nie od razu trzeba kupować ogromny bukiet róż. Istnieje także box z jednym pięknym, poddanym procesowi stabilizacji kwiatem, który często wyraża więcej niż jakiekolwiek słowa.

Róże wieczne nie wymagają żadnej pielęgnacji typu przycinanie czy zmiana wody. Umieszczane są w specjalnej gąbce, która stanowi właściwe środowisko do życia roślin. Są dobrym prezentem np. dla alergików, ponieważ pozbawione są alergennych pyłków. Nie mają one sobie równych pośród innych kompozycji florystycznych.